| Steregoi a întrebat:

Odata cu accentuarea necredintei violenta in spitale, asupra medicilor, e din ce in ce mai multa. Cum comentati?

2 răspunsuri:
| Romanul86 a răspuns:

Biserica și clerul nu se dedică credinței și lui Dumnezeu.

| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Ce treaba are credinta cu lucrurile din ziua de azi? Crezi ca in evul mediu cand oamenii era ultra-credinciosi nu pacataiau? nu existau violente? Asta e natura umana, cu parti bune si cu parti rele. Poate imi explicati cum in numele credintei au fost omorati zeci de mii de oameni pe timpul cruciadelor, in numele lui Dzeu? Sau cate femei roscate au fost omorate in evul mediu pentru ca erau considerate vrajitoare? Urmatoarele 2-3 generatii de oameni o sa aiba intelectul necesar de a starpi religia de pe fata pamantului