| anonim_4396 a întrebat:

Odată, pe vremea când femeile erau ucise cu pietre dacă nu erau virgine în noaptea nunţii, a venit una şi a spus că a rămas însărcinată cu Dumnezeu. (Sau Sfântul Duh). Nu văd ce explicaţie raţională poate fi găsită pentru faptul că o femeie a rămas însărcinată, deci cel mai probabil este că acolo a fost mâna lui Dumnezeu. (Sau Sfântul Duh).
Voi ce părere aveţi?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cine a fost in stare sa creeze universul din nimic nu vad ce l-ar impiedica sa creeze un copil pornind de la un ovul, avea experienta in a crea materie din nonmaterie. A fost modul in care creatorul a ales sa interfereze cu omul pe care l-a creat, sa-si arate iubirea si dorinta de reconciliere, dupa cum scrie la Carte: si Cuvantul( Logosul) s-a facut trup si a locuit printre noi plin de har si de adevar.Si tuturor celor ce L-au primit, adica celor ce cred in Numele Lui, le-a dat dreptul sa se faca copii ai lui Dumnezeu.

| Wøodenpints a răspuns (pentru ania):

Dacă o fată nu mai este virgină, ce şanse sunt ca părinţii ei să o creadă dacă le zice că nu şi-a tras-o cu nimeni, ci dumnezeu a vrut ca ea să nu mai fie virgină?

| mihaitaLGP a răspuns (pentru ania):

Universul se afla intr-o continua miscare in concluzie este infinit in spatiu.
Planete care se nasc si mor in timp ce eu tastez.
De ce Terra este mai deosebita?

Daca Terra nu va mai putea intretine viata cunoscuta de noi, daca Terra nu va mai exista, este doar sfarsitul vietii pe care aceasta planeta o intretine.
Timpul tot asa va curge prin infinitul univers.
Intelegeti ca nu avem capacitatea si nici experienta necesara pentru a intelege tot ce coexista simultan.

Trezirea.
Contam doar pentru noi ca rasa si neam.
In realitate la scara universala nu suntem mai deosebiti ca o piatra.
Nu va cobora sau se va ridica nimeni sa ne salveze.
Trebuie sa intelegem ca suntem responsabili de actiunile noastre, aceasta neresponsabilitate o sa duca la distrugerea mediului in care traim.
Intelegeti ca trebuie conservat cat mai bine acest mediu, in caz contrar va duce la disparitia noastra.

| Anecherry a răspuns:

A fost crezuta femeia?

| RAY a răspuns:

Basme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai ales cea mai puerila si simpla explicatie, fara sa treci de invelisul tau.mai incearca.pana la urma o sa intalegi.probabil o sa ramai uimit de cum a fost posibil sa nu intelegi ceva atat de simplu.Doar pare complicat.dar nu e.da cu ratiunea las-o moale.incearca fara.sa vezi ca merge. daca nu merge, inseamna ca ceva e in neregula; eu intodeauna mi-am pus problema; cum de altii pot si eu nu sant in stare? perseverand, am reusit, slava Domnului.si ma bucur.

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Seems legit.

| GhuRtty1989 a răspuns:

Foarte bun raspunsul lui ania