| gege12321v a întrebat:

Ok! Am încălcat toate cele 10 porunci! Ma simt extrem de prost! M-am rugat, am cerut iertare dar tot mai simt încărcată? Ce sa fac că îmi e rusine sa mărturisesc asta la un preot! Sa ii spun tot ce am pe suflet și toate păcatele! Imi este greu sa ii spun tot ce mai macină

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai luat vacanta si te prostesti aici

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai incălcat și porunca să nu ucizi?
De acea încălcare ar trebui să te spovedești la poliție.

| Celcestietot a răspuns:

Hai ca deja faci misto de noi. Daca incalcai cele 10 porunci pana acum inseamna ca omorai si furai, iar acum te aflai la puscarie mistocare... nu iti merge aici cu trollul.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Celcestietot):

Daca e femeie poate a făcut avort.Tot crima e dar legalizata.

| mentholinks a răspuns:

Nu am inteles ce vrei tu de fapt, sa prinzi curaj ca să faci un lucru care nu are decât valoare psihologica sau sa nu te mai simți încărcată?

| Nilsson a răspuns:

Trebuie să îți dorești cu adevărat să te lepezi de o viață trăită în păcat.
Satan așa acționează, îi momește pe oameni cu plăceri și odata ce cad în păcat îi lasă cu mustrările de conștiință.
Însă Dumnezeu te iubește și vrea că sufletul tău să fie salvat, trebuie sa te rogi pentru iertare și duci o viață curată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bă eu chiar nu cred că ai ucis sau te-ai închinat la idoli. Poți să-mi zici prin ce trafic au decurs păcatele? Stai liniștit, nu-ți zic chestii de genul,, Vaii cum ai putut face asa ceva?''Bro, chiar nu cred că ai ucis

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca o fi si greu sa te inchini la idoli. Ideologiile dogmatice sunt idolii contemporani; oricum exista si vechii idoli, ii gasesti pe peretii bisericilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Adică icoane.Dar eu mă refeream la stilul ăla de idolatrie.Cel cu mai multi dumnezei din piatră, lemn, aur etc.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu erau zei, ci imagini ale zeilor; de asta aveai zeci de mii de statui ale lui Baal, sau ale lui Apolo, dar un singur Baal, un singur Apolo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru minrest):

Oricum nu sunt ortodox, că ei cică, majoritatea, se cred creștini, dar ei încalcă primele 3 porunci

| Helper07 a răspuns:

Simplu, nu-i spune preotului ci lui Dumnezeu in rugaciune, roaga-l sa te ierte. Apropo, daca incalci o porunca esti vinovat de incalcarea tuturor poruncilor (nu stau sa explic).

| Daniel323 a răspuns:

Se vede ca nu ai citit Biblia, nu sunt doar 10 porunci.

| Tipaccupisici a răspuns:

La spovedanie cand te duci te duci ca sa te speli de pacate, nu sa tina popa evidenta ca ai facut bine sau rau