| anonim_4396 a întrebat:

Ok, ok. Eva a fost creată de o coastă a lui Adam.
S-au fu-
Au făcut copii. Și copii ăia cu cine au mai făcut copii dacă ei erau primii oameni de pe Terra? După teoria asta de ceva, ar însemna că toți ar fi trebuit să ne cunoaștem, să avem același sânge, doar ce provenim toți din aceeași oameni.

Biserica a gândit când a făcut asta?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Eu sunt adeptul teoriei evolutionismului. si pentru cine mai crede de pe situl asta ca dumnezeu a creat omul, sa citeasca o carte de medicina sau articolul asta http://stiatica.blogspot.com/ voi da un mic citat. Anatomie umana
- in primele stadii ale evolutiei, in faza sa embrionara, embrionul uman este aproape imposibil de distins de un embrion de maimuta, de vaca, de soparla sau chiar de pasare. In saptamana a patra dupa conceptie embrionul are o coada si chiar pungi branhiale, organe care la embrionul de peste, se vor transforma in branhii. La embrionul uman coada va disparea, printr-o sinucidere programata a celulelor cara o formeaza, iar saculetele branhiale nu se tranforma in branhii, ci se vor diferentia in celule osaose, muschi si alte parti ale fetii, gatului si urechilor. Motivul pentru care embrionii unor specii atat de diferite par toate la fel este ca toate speciile impartasesc acelasi trecut evolutiv si au mmostenit gene similare. cred ca s-au lamurit totii.

| anonim_4396 explică (pentru florin1979):

Și eu sunt adept aal evoluției.

13 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Eu încă nu mă prind cum de copiii ăia n-au ieșit handicapați, dar fie...

Răspuns utilizator avertizat
| florin1979 a răspuns:

Unde-s adeptii creationismului? se stiu ei, care jignesc pe oricine are alta parere si nu e ultra credincios? tac, cand vad ca exista si un öbiect"numit evolutionismul...

| cristinacrissss a răspuns:

Prima data au facut frati intre ei. Dar au trecut o suma de ani de atunci, nu mai avem acelasi sange. Noi putem sa facem sex doar de la verisorul de gradul al IV-lea in colo. Si numai Crestismul spune asta, chiar si stinta arata ca se pot naste copii cu handicap din rude apropiate. Este adevarat ca provenim din aceeasi oameni si suntem rude cu totii dar fooooooooooooooooorte indepartate.

| Zippy a răspuns:

Si eu imi pun intrebarea asta de cand eram mic, dar cu un mic amanunt:eu stiu ca Adam si Eva au avut 2 copii care s-au omorat unul pe celalalt.Din cate stiu eu Biblia nu mai mentioneaza de alti copii, deci pana la urma cum e treaba asta?

| DenisejUSTmE a răspuns:

Pai, atunci se casatoreau frati cu surori.Si apropo cine crede ca Dumnezeu nu a creat oamenii sunt numai niste crezatori de minciuni. Daca vreti in timpul liber cititi si voi Biblia.Si nu mai credeti toate miciunile. Si sa stii ca Eva nu a nascut numai baieti a nascut si fete si ei s-au casatorit intre ei si au nascut alti copii.Si asa mai departe... Sper sa intelegi!

Funda?

| francesca89 a răspuns (pentru DenisejUSTmE):

Sper sa intelegi ce inseamna incest, si cat de grav e acest lucru.din incest oameni sanatosi nu poate sa iasa.

| kurinkita a răspuns:

De ce nu mi se pare tocmai in regula urmatoarea treaba:
Adam -> Eva: sexy time => Abel + Cain. Doi posesori de penisuri. Il punem pe Adam => 3. Ramane Eva, singura neposesoare de penis propriu.

Deci... Eva a fost victima la mai multe violuri decat toata populatia feminina din Japonia?

| anonim_4396 explică (pentru kurinkita):

Da.
*majuscule*

| tudus a răspuns:

Atunci era pacatul mai mic si se permitea sa se faca copii cu fratii tai si nu ne mai cunoastem ca s-au inmultit si au migrat si continentele s-au despartit

| monstrulet a răspuns (pentru tudus):

Am picat de pe scaun citind raspunsul tau rolling on the floor

| IoanaBogdana a răspuns:

Exact acceasi intrebare am pus-o si eu profesorului de religie si mi-a raspuns ca pe atunci incestul nu era un pacat, caci altfel ei nu aveau cum sa se inmulteasca. Asa ca fratii si surorile au facut intre ei copii.