| Steregoi a întrebat:

Orice lucru care are un inceput este un efect si are o cauza. Dumnezeu fiind cauza prima evident ca el nu are un inceput pentru ca Dumnezeu nu e un efect. Hristos este efectul prim care are cauza prima Dumnezeu tatal. Ceva nascut este un efect.

Am scris bine despre conceptul cauza-efect?

4 răspunsuri:
| Anapanda a răspuns:

Era si un spray anti-fumat daca te duci la farmacie sigur gasesti e vreo 7-12 lei

| JackR a răspuns:

Ai scris o balmajeala mistico-cretinoida. Dar nu este o surpriza pentru mine, asta este stilul tau. Cum spuneam, ca raspuns la alta intrebare de gen, hartia suporta orice!

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu mai bagati spice-uri ca-i gravida situatia

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Pe ce text biblic te bazezi cand afirmi ca Hristos a fost creat ci n-a existat odata cu Tatal? Pentru ca vorbe convingatoare fara argumente poti spune toata ziua.