| Wehrmacht a întrebat:

Parerea voastra conteaza!(de parca chiar cred asta)
De ce credeti voi ca unii considera toata muzica rock satanista?
Eu cred asta:
-Aia nu stiu nici boaba de engleza
-Din cauza look-ului pentru ca nu prea era p-aici pe vremea lu' ceasca
-Uita sa-si conecteze limba la creier cand vorbesc
-Nu le place aceast gen de muzica(muzica fiind cu maneaua ca albul si negrul)asa ca spun si ei ce apuca fara sa isi dea seama ca unii(eu) se gandesc cum ar fi sa le lipeasca gura cu sper***a(Stiu ca nu e un lipitor bun dar e gratis, placut la producere).
Vreau sa spun ca...rock-ul este un gen de muzica deosebit.Nu cred ca iti poti exprima sentimentele intr-un alt gen de muzica si sa iasa si bine.Se poate dar rar.De exemplu, la BFMV am vazut a place where you belong.Era despre o moarte a unui prieten.Cum ar suna ca manea? Ceva care ar contine: calcat de buggati, bani de cosciug sau alte chestii penibile?

40 răspunsuri:
| Wehrmacht explică (pentru anonim_4396):

Omule ai o problema grava...si mai toti care spuneti asta aveti.Am vazut pe un site ca se spunea despre o melodie ca daca o asculti invers apar niste mesaje sataniste, am incercat si singurul mesaj care l-am gasit a fost ca aia care au scris tampeniile alea pe site-ul ala sunt niste tampiti egali cu asta:
http://www.spiritelenaturii.go.ro/intalniri/prindeunleprechaun.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PreaSfintitu):

Poti demonstra? Daca nu atunci nu mai spune nimic care sa te contrazica! Ca tine sunt multi! Nu cerceteaza, nu citesc nimic dar au pareri totusi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PreaSfintitu):

Poti demonstra? Daca nu atunci nu mai spune nimic care sa te contrazica! Ca tine sunt multi! Nu cerceteaza, nu citesc nimic dar au pareri totusi! Cand o sa intelegi toate stiintele si o sa cunosti tot ce se poate cunoaste si vei ajunge la concluzia ca Dumnezeu nu exista atunci sa nu crezi in Dumnezeu dar pana atunci tacerea este mai folositoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Nu-mi place nici Guta nici alt manelist! Muzica spune totul despre om! Esti de acord?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Nici macar nu-i nevoie sa pui melodia invers. Unele melodii rock transmit mesaje sataniste in mod direct fara nici o perdea. Ce parere ai despre asta? Tot mai zici ca rock-ul e nevinovat?

| alexmircescu13 a răspuns:

Ok, deci daca iau la puricat intrebarea ta, ce preferi: sa fii roman si sa nu stii nimic sau sa fii destept dar sa nu te mai numesti roman? Sa fie clar, eu sunt roman si ma simt bine pe chestia asta. Si sunt destept si mai stiu si o gramada de chestii. Si NU impart lumea in prosti (pardon, romani, conform parerii tale) si destepti. In treacat fie spus, se spune "stii", nu "sti" cum ai scris tu. Continua, poate inveti si tu ceva! Daca vrei sa afli mai concret ce anume stiu eu, e mai simplu sa ma intrebi, fara a mai face presupuneri despre romanii care se cred destepti dar nu stiu nimic, pentru ca e oarecum dezonorant.

| PreaSfintitu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa stiu toate stiintele ca sa nu cred in ceva care nu are absolut nici o dovada

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă enervează oamenii care visează masoni pe pereți că așa au citit pe sfaturi ortodoxe sau au văzut clipuri pe youtube, să fim serioși. Oricine vede 2 clipuri și citește un articol, POATE vede și un documentar are impresia că știe totul despre masonerie când majoritatea pot să fie la fel de bine povești. Ești genul ăla de om care crede că melodiile întoarse pe invers au mesaj ascuns dar n-au încercat niciodată să le asculte ei ep invers și să observe că de fapt este trucaj care păcălește numai, dar numai oamenii extrem de proști și fără inspirația să verifice.
Și de unde scoți tu că hard rock-ul promovează ce ai spus tu? Habar n-ai ce vorbești, crede-mă. Pot să-ți dau sunte de melodii hard rock care n-au lagătură cu temele amintite de tine. Chiar una din melodiile care ți le-am dat ca exemplu în postarea de mai sus se încadrează la hard rock, adică Stairways to heaven.
Eu cred personal că ești așa de limitat încât nu știi să faci diferența între hard rock și black metal, care chiar are evrsuri sataniste.
Cât despre povestea cu ritmuri care te posedează și alte tâmpenii luate probabil din alte clipulețe pe youtube, fă-mi o favoare și scutește-mă, când o să fie demonstrat clar că rock-ul îți afectează creierul și te „posedează", când o să accepte cineva teoria asta, anunță-mă.Dar totuși, cum manipulează rock-ul masele față de late genurid e muzică, hai că-s curioasă, luând în cinsderare faptul că sunt mult mai puțini rockeri decât oameni care ascultă alte genuri, cum sunt rockeri ăia spălați pe creier.
Și mai am o curiozitate, manelele sunt făcute și controlate tot de masoni să controleze hai să zicem maxim câteva milioane de oameni din miliarde, sau este singurul gen de muzică care nu este controlat de masoni și așa zise mesaje ascunse?
Eu zic să mai lași clipulețele și documentarele revoluționare de pe youtube și siteurile gen lovendal ( sau cum îl mai cheamă pe cretinul ăla) că sunt bune decât să te prostească și să te facă să crezi că ai descoperit marile secrete ale lumii când de fapt ălea n-o să ele aflii niciodată. Media te-a prostit amice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Negativ media nu prea are influenta asupra mea. Si in plus nu cred tot ceea ce vad pe youtube! Prefer alte surse de informare mai realiste nu povesti!

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Surse de informare atât de sigure încât dau rateuri extrem de grave, cum ar fi aia cu clipurile pe dos care e minciuna secolului. Te sfătuiesc să cauți alte surse că ăstea își cam bat joc de tine.