| CIVIC1 a întrebat:

Pastorii caror culte crestine nu primesc bani -, salariu- de la statul roman si trebuie sa munceasca pentru a-si intretine familia?

3 răspunsuri:
| T0Teu a răspuns:

Care e intrebarea?

| mODIN a răspuns:

Cred ca doar ortodocsii, catolicii si baptistii primesc. Cunosc un pastor misionar care face parte din Calvary Chapel, iar venitul lui vine 100% din sponsorizari de la organizatia in sine si donatii de la membrii.

| CIVIC1 explică:

Am aflat ca si păstorii din cultul penticostal muncesc pentru a-și asigura traiul, ei neprimind salariu de la statul român.