| Archdaemon a întrebat:

Pentru astia schizofrenici daca il vedeti pe Iisus spunetii sa nu mai spuna mie ne-am nascut in pacat si sa nu ma mai incurce cu problemele lui... Data viitoare cand mai vii pe aici gagiu' da-ne si tu ceva mai logic m-am saturat de basme infecte

7 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Mai schizofrenic esti tu pentru ca percutezi exact aiurea. Iisus nu a spus niciodata asa ceva si daca vedeai cit de cit clar ai fi vazut diferenta dintre Iisus si religie.Problema de aprofundare pe care n-o detii pentru ca esti fanul paralelismului.

| harciog a răspuns:

Iata-l pe cutzu, cutzu, cutzu.A venit si el la intrebarea ta.A fost primul si e clar ca alearga mai repede.Cutzu,cutzu,cutzu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce tîmpit esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potrivit bibliei cu toti meritam iadul de cand ne-am nascut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vina tu cu ceva logic ma infectule.dar sa nu poti fi combatut nici acum nici peste milioane de ani.fiindca daca e asa ai o logica de rahat.astept.Fiindca Iisus a spus ca el este calea adevarul si viata.crede cine vrea si cine poate.pentru crestini e intr-adevar o cale, un mod de viata, si o speranta.tu ce esti? ajutor de bagator in seama? basme infecte? tu care nu stii lega doua vorbe trei prostii?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aşa vă învaţă acolo la voi la bserică?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Woodenpints? eu nu-s dus de multe ori la biserica.asta nu ma impiedica sa fiu crestin cu numele.sunt in pregatire.dar pana ma desavarsesc sau ma sfarsesc nu am de gand sa inghit porcariile unor prosti needucati, si rai.eu nu intorc obrazul.tin legea veche; dinte pentru dinte si ochi pentru ochi. daca grsesc are cine sa ma judece intre noi cu dreptate.a fost om si stie.el a iertat si iarta.eu inca invat.