| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ce se lupta Dumnezeu cu Satan si ce spera sa castige invingatorul la final? cumva pentru o Pizza delicioasa? laughing rolling on the floor

11 răspunsuri:
| sandra2012 a răspuns:

Sufletul tau.pentru asta se lupta. Satan sa te duca in iad unde vei plange si te vei chinui vesnic, iar Dumnezeu sa mergi in Rai unde e casa ta pe care El a pregatit-o pentru tine.

| hate1t4ll a răspuns:

O adevarata batalie pe muchie de cutit, un zeu atotputernic versus un presupus fost inger.

| shadovv a răspuns:

Lupta este o inventie a massmediei.

| PreaSfintitu a răspuns:

Parca Dumnezeu era atotputernic, Dumnezeu nu se lupta, el stie ce face satan si il lasa in pace, deci e complice la ce face Satan

| akta a răspuns:

Intrebari profunde: =))
http://www.TPU.ro/......-piz-a-ei/

| Bogdan727 a răspuns:

Satan se lupta cu Dumnezeu insa degeaba asa ca ii fura robi lui Dumnezeu ii atrage spre pacat ca iei sa nu se mai duca pe calea cea buna deoare ce Satan ne uraste pentru ca suntem facuti dupa chipul si asemnarea Lui Dumnezeu. Si nu cred ca e nimic de ras.

| m3m0 a răspuns:

D-zeu se lupta cu satana ca sa salveze lumea : daca D-zeu castiga, lumea va fi lasata in pace; daca castiga satana, pune stapanire pe lume, CRED

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu Dumnezeu se lupta cu Satan ci Satan se lupta cu Dumnezeu...el spera sa castige superioritate...

| BluishAngel a răspuns:

Se lupta cu Dumnezeu pentru ca vrea sa cucereasca Pamantul si lumea pe care Dumnezeu a creat-o, vrand sa o faca rea, sa o aiba sub conducerea lui. Vrea sa ia lumea gata terminata si sa o conduca el.De asta se lupta...nu pentru o pizza delicioasa... oricum tare faza

| xlollypop a răspuns:

Dumnezeu se lupta cu satana pentru a face oamenii mai buni(pentru ca satana ii indruma spre rau).

| Alle17 a răspuns:

Mai oameni buni, Dumnezeu nu se lupta cu nimeni! Satan este doar "un tolerat" dupa cum spunea parintele Arsenie Papacioc.el nu are vreo putere malefica."el poate doar insela prostii.prosti suntem toti.doar ca unii se mai si desteapta"...