| 4b a întrebat:

Pentru ce ti-ai vinde sufletul? big grin

37 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Pentru nimic happy

| codrut a răspuns:

Pentru o planta.

| Maxim96 a răspuns:

Pentru nimic

Răspuns utilizator avertizat
| 4b explică (pentru timoteidoi):

Iadul nu exista.
Numa' bine...

| Kalla a răspuns (pentru timoteidoi):

Eti prost? Te intreb, esti prost? Tu nu poti decta regulile Crestinismului sau a unei religii! Tu nu poti schimba cea ce credem noi asa cum vrei tu ca si cum ai spune "cerul nu este albastru, de fapt e roz!".

| Lizzu a răspuns:

Nu exista actiunea de a-si vinde sufletul...sunt doar iluzii create de om pentru om.
Sufletul nu apartine nimanui, nici chiar tie.

Răspuns utilizator avertizat
| greyhound a răspuns:

In momentul asta pentru un meniu de crispy strips, daca mi-ar pica dintr-o data in brate.
Mi-e foame, n-am nimic (bun) de mancare prin casa si afara ploua

| EmaS a răspuns:

Sufletul este atat de scump incat nu are corespondent in lucrurile pamantesti.

NOname
| NOname a răspuns:

La câţi neuroni întregi mi-au rămas, să renunţ şi o parte de creier? Nu, mersi.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pe orice, astept doritori... oricum no sa se ingramadeasca nimeni, pentru ca nu exista... e doar in imaginatia voastra, foarte bine dezvoltata dealtfel

| morningstar a răspuns:

Pentru nimic in lume.

NOname
| NOname a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Există, numai înseamnă puţin altceva, decât ceea ce înţelege majoritatea.

Se tot vorbeşte, nu ştiu de ce, despre punctul 3 din prima definiţie.
http://dexonline.ro/definitie/suflet

...şi se uită că "suflet" înseamnă "totalitatea proceselor afective, intelectuale și voliționale ale omului; psihic".

| Wehes a răspuns:

Pentru o pizza.

| Liviu a răspuns:

Singuru lucru laughing pentru care as fi in stare sa imi dau sufletu ar fi ca toti oameni dupa fata pamantlui, sa realizeze ca nu exista dumnezeu,satana,iuda, si altii cu care va mai cunoasteti voi laughing as renunta cu drag si la propria mea viata doar sa se inteleaga o data pentru totedeauna ca nu exista finte supranaturale, exista doar schizofrenie. Asta e parerea mea, cu bune cu rele, trebuie so acceptati.

| RAY a răspuns:

La fel cum as vinde pe spiridusul meu din spatele asa as vinde si sufletul meu, pentru ce ne vindem viata si timpul din viata noastra pentru banii

| Miauti a răspuns:

Il vand pentru a ajunge in Rai, ca sa moara de ciuda crestinii.

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Pentru nimic! Never Forever

| BlackSulphur a răspuns:

Pentru o ciocolata Laura.

| kira30 a răspuns (pentru Kalla):

Lasa-l ca nu mai are scapare in vecii vecilor...

| onasis1961 a răspuns:

Păi ce poate vinde? daca, DA! Pentru fericire.

Răspuns utilizator avertizat
| 4b explică (pentru timoteidoi):

laughing ca cel rau da tarcoane ca un leu prin tara e alta mancare de peste, iar la pucioasa mere cine doreste, in functie de alegerea facuta...
Te sfatuiesc sa-ti iei bilet pentru un sejur in Paradis, da amu faci ce vrei.
Sanatatewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Scarbo a răspuns:

Pentru cash $$$

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Chuck Norris!

| zurick a răspuns:

Salut! Pentru nimeni nu mi-as vinde sufletul.Pa,pa.

| ania a răspuns:

L-am vândut deja lui Dumnezeu.