| Megas a întrebat:

Pentru cei care nu cred in iad si in viata vesnica le recomand sa urmareasca acest documentar, care din punctul meu de vedere este cel mai reusit, si cutremurator.
http://www.youtube.com/watch?v=9l6dqR4d7Vg

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca asta e imaginea unei mantuiri a sufletelor, avand in vedere ca Iisus pe pacatosi a venit sa-i mantuiasca.au bagat atata spaima si frica in imaginile astea incat, nu pot spune ca Dumnezeu nu e drept ca judecator, dar nu cred ca e rau si razbunator asa cum vrea sa transmita mesajul acest documentar.am oroare de cei care pe langa ce este scris mai pun de la ei si amplifica cat pot.vad rostul.dar in ziua de azi nu e necesar.nu ma mira ca ateii de pe site si tineretul in general sant total razvratiti impotriva religiei si a creatorului.aceasta razvratire a inceput cu pastorii, preotii, care au transmis astfel de mesaje. sant pacatos.ma simt cutremurat de gravitatea pacatelor facute ce nu ma lasa sa ma inalt ci ma trag spre pamant si locuinta mortilor.dar am si nadejdea in iertarea si mila Domnului care atat de mult ne-a iubit, incat a dat pe singurul lui fiu, pentru ca sa traiasca vesnic, tot omul care crede si striga numele lui.

5 răspunsuri:
| lovejesus28 a răspuns:

Unde e intrebarea?

| Inferno a răspuns:

O prostie, alte poze nu au gasit, deca poze cu cadavre si oameni morti?

| raymusic5432 a răspuns:

Isi dai seama ce democratica postare (Adăugarea comentariilor a fost dezactivată pentru acest videoclip)
inca uni se cred in timpul inchizictiei imi astept arderea ca nu cred in viata de dupa

| Wøodenpints a răspuns:

Aha,au fost cele mai cutremurătoare 10 secunde din viaţa mea.

Eu nu înţeleg, voi chiar credeţi că un ateu s-ar uita la aşa ceva? Eu ştiam că scopul ateilor este să nu creadă în nimic şi atât, nu să găsească dovezi cu care să-şi contrazică singuri ateismul. Voi nu aveţi nimic între urechi? Ce nu înţelegeţi când vă repetăm în nenumărate rânduri că NU NE PASĂ de zeii voştri imaginari şi de chestiile la care vă închinaţi voi. Chiar trebuie să folosesc bâta de baseball să vă explic mai bine asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult decat ata; cine nu traieste in cultul catolic va sfarsi in iad; au judecat ei si au hotarat, au si condamnat? atunci Dumnezeu si iisus ce rol mai au? ciudata lume.