| Maxim96 a întrebat:

Poate spune cineva ca-L iubeste cu adevarat pe Iisus?

24 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Nici nu stiti ce este iubirea...

| 4b a răspuns:

Cine mai stie ce inseamna iubire adevarata, da poate...
Sanatatewinking

| ioana1988 a răspuns:

Iisus este una, Christos este altceva.

| BogdanVasc a răspuns (pentru ioana1988):

@cornel419 Esti ratat? Iisus si Christos, ambele nume sunt folosite in Biserica catolica si ortodoxa. Isus si Hristos sunt pentru protestanti si iehovisti.

/In legatura cu intrebarea, nu poti iubi un prieten de companie sau un vant de neatins (cum vrei tu sa-i zici).

| ioana1988 a răspuns (pentru BogdanVasc):

Iisus a devenit un Christos.
Este mai complicat de inteles pentru un mucos care insulta inainte sa gandeasca.

| BogdanVasc a răspuns (pentru ioana1988):

Esti paralel cu viata ma... Ce legatura are un nume despartit? Este de fapt Isus Hristos, intr-un nume de tot. Ia zi tu, ce e asa complicat? Pun pariu ca nici tu nu stii ce vrei sa stii, cre(s)tinule.

| ioana1988 a răspuns (pentru BogdanVasc):

Nu stii nimic.
Tipic pentru un ateu.

http://www.google.it/......http?/url

| BogdanVasc a răspuns (pentru ioana1988):

Crede-ma, am citit Biblia si am inteles-o mai bine ca tine, de aceea nu cred in Dumnezeu si in scrieri anonime...

| ioana1988 a răspuns (pentru BogdanVasc):

Esti prea ignorant in materie si prea arogant ca sa continuam discutia.

| Lizzu a răspuns (pentru ioana1988):

Cum adica?

| Lizzu a răspuns (pentru ioana1988):

Multumesc. happy am vazut tarziu ca deja il postasei.

| sublime89 a răspuns:

Nu poate spune nimeni, pentru ca nimeni nu l-a cunoscut in persoana, ci doar din povesti.

| sublime89 a răspuns:

Da, adica celor cu o imaginatie prea dezvoltata.

| sublime89 a răspuns:

Hai scuteste-ma de amenintarile tale "crestine". Nici nu stii ce e aia lumina, si vorbesti de intuneric.

| sublime89 a răspuns:

Pff, amenintari din "iubire" laughing

| sublime89 a răspuns:

Mai dar tu nu te crezi nici mai mult nici mai putin decat mesagerul creatorului intregului univers laughing Nu e putina aroganta aici? Daca d-zeu ar exista ne-am da seama cu totii, ca am gasi dovezi pentru existenta lui, nu doar impotriva ei. Asa ca n-am avea nevoie de "mesageri" ca tine.

| Lizzu a răspuns:

Nu poti iubi cu adevarat pe cineva sau ceva abstract si de neatins...

E doar parerea mea.

| gingergirl1 a răspuns:

EU!happy

| Scarbo a răspuns:

Nu sunt gay

| svartirhimnar a răspuns:

Nu ştiu dacă pot să spun asta.
Îl iubesc, dar nu pot s-o spun cu mâna pe inimă, pentru că dacă L-aş iubi cu adevărat m-aş strădui să nu mai păcătuiesc atât. Dar cum nu o fac..eh.
Oricum, credinţă am, dar orice om face păcate.

Răspuns utilizator avertizat
| kira30 a răspuns:

Nu pot