| CIVIC1 a întrebat:

Poate știința explica totul?

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

E de apreciat că cel puțin încearcă.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu, știința nu poate explica extrem de multe lucruri, pornind de la apariția celor mai comune boli, până la apariția universului.

| LisaJulie a răspuns:

Nimeni nu poate explica totul deoarece nimeni nu le știe pe toate! Știința ce afla in progres permanent! Omenirea nu le va știi niciodată pe toate! Important este sa își pună mereu întrebari

| Cipi1212 a răspuns:

Aproape orice.

| Theo94 a răspuns:

Cand va avansa destul de mult, poate nu totul, dar va putea explica o gramada de fenomene, mult mai multe fata de ce stim in prezent.

| T0Teu a răspuns:

Evident ca nu

| NouvelleCaledonieetfoienDieu2024 a răspuns:

Nicidecum, nu poate pe toate, de exemplu ghețarul care sângerează din Antarctica.