| IslamPower a întrebat:

Poate un ateu sau crestin sa iubeasca cu intensitatea cu care iubeste un musulman?

15 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Macar eu ma pot bucura linistit de mirosul carnii de porc la gratar. Tu nu.

| Werrich a răspuns:

Nu poate, un musulman lasa gravidă care 4 femei, nu folosește prezervativul.

| Meme10Memu a răspuns (pentru Werrich):

Voi astia, tu si xerxes1 si StrongHeart sunteti atei si prin prisma ateismului vostru inrautatiti lucrurile. Adevarata rezolvare e predicarea despre venirea imparatiei Lui Dumnezeu asa cum a facut Iisus.

| StrongHeart a răspuns:

Ce stii tu si nu stim noi?

| Meme10Memu a răspuns:

Un crestin poate sa manifeste dragoste adevarata spre deosebire de un musulman pentru ca Mahomed, promotorul principal al islamului, nu si-a jertfit viata pentru semenii sai precum Iisus.

| LupusDei1993 a răspuns:

Iubirea cu explozibile si AK47?

| pacatosulBogdan a răspuns:

N-am vazut iubire la musulmani, ci doar taieri de capete si terorism. Islamul e mai mult o ideologie a terorii si a mortii, nu o religie. Crestinismul este singura religie revelata, in care dragostea intru adevar este cea mai mare virtute si nu cade niciodata. - 1 Corinteni 13, 8

| NoisyLight a răspuns:

Poate, fiindcă credința adevărată nu ține de religie ci de trăirea interioară. Scrieri sunt multe, marele creator este doar unul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoisyLight):

Da exista un singur creator şi sa stii ca religia este foarte importanta. Crestinismul fiind religia adevarata celelalte sunt false, create de oameni

| NoisyLight a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta spun și musulmanii despre islam. Zici că sunteți vorbiți. laughing

| Titan123 a răspuns (pentru NoisyLight):

Ba nu, religia adevărată, reduce spre adevăr, orto drept, doxo credință

| Titan123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și care religie, da spune?

| NoisyLight a răspuns (pentru Titan123):

Da, bravo, mie-mi spui? Fiecare adept spune că religia lui este cea dreaptă, indiferent că este vorba de creștini, musulmani, hinduși, etc. Iar eu sunt Omu Paiangăn. laughing

| Titan123 a răspuns (pentru NoisyLight):

Ortodoxia este chiar cea adevărată, bine nu crezi, dar asta i adevarul