| Silyca a întrebat:

Pocaitii de ce beau alcool,de ce fumeaza,de ce se machiaza, de ce vorbesc urat etc.Totusi sunt pocaitiwinking

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sunt pocaiti doar cu numele.Le merge vestea ca traiesc, dar sunt morti. Dupa fapte ii veti cunoaste.

| Paulla a răspuns:

Pentru că Dumnezeu e mort, aşa cum a afirmat şi Nietzsche. Oamenii se roagă la zei şi se apucă de făcut aşa numitele fapte bune numai când au nevoie de ceva sau se află într-un necaz.

| RAY a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata lui daca bea probabil repeta prima minune a lui isus, daca fumeaza, fumeaza pe banii lui, daca vb urat e din cauza educatiei primite nu conteaza ce religie ai eu am cunoscut ateii care mau mirat cat de buni erau la suflet si darnici, culti etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am intalnit pocaiti care sa vorbeasca urat, sa fumeze si sa bea. Machiajul nu este un pacat, machiajul se folosea din antichitate si toate alea nu sunt pacate.

| 1Mihai1 a răspuns:

De ce generalizezi?

| Quanah a răspuns:

Totusi, sunt si ei oameni.

| charonmario a răspuns:

Sunt pocaiti cu numele adica crestini vopsiti nu l-au cunoscut pe Dumnezeu cu adevarat scrie clar ori cu Dumnezeu ori cu mamona mai clar cred ca nu putea fi

| tubica a răspuns:

Pocaitii sunt oare sfinti? NU.Si ei sunt oameni la fel ca toti ceilalti.Nu sunt mai presus de nimeni.Toti suntem egali in fata lui Dumnezeu indiferent de religie, gen, rasa sau ori altceva.Si pocaitii sunt facuti din aceeasi materie ca toti ceilalti oameni.Si ei pacatuiesc.

| danny0152 a răspuns:

Romanii umilesc intr-un cuvant persoanele protestante care au trait pe teritoriul romaniei datorita inculturii din timpurile care au trecut si acest,, titlu'' sa pastrat.America este 70% neoprotestanta adica baptisti evanghelisti adventisti prezbiterieni iar asta inseamna ca aceasta tara s-a format pe alte principii decat estul europei si a ajuns ca in 100 de ani de la formare sa devina cea mai puternica tara din lume din toate aspectele, numai principile neoprotestante pe care lea avut a ajutat la aceasta si nu indoctrinarea indobitocirea prostia si incultura bisericii ortodoxe care nici astazi nu a reusit sa puna o baza in sufletele oamenilor