| untu a întrebat:

Povestiti intamplarile minunate care va marcat pe suflet si in minte toata viata! este vorba de minunile petrecte in ultima perioada cu Maica Domnului,sau cu Domnul iisus Hristos,sau cu Sfantul Parinte Arsenie Boca sau minunile cu un sfant anume! Va rog cu seriozitate, nu comentarii batjocoritoare sau rauvoitoare! Multumesc frumos!

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce sa zic, mam rugat la el si m-a protejat in special la Dumnezeu care ma vegheaza pana voi muri.

| Gizăz a răspuns:

Asta e ca şi cum ţi-ai da pantalonii jos în mulţime şi ai cere-n acelaşi timp să nu râdă lumea de tine.

| untu explică (pentru Gizăz):

Nu-i bun raspuns! Nu-mi imi place ce ati comentat! Imi pare rau!

| Delmoniko a răspuns (pentru untu):

Esti bolnav tataie rolling on the floor

| MskDesign a răspuns (pentru untu):

La aceasta categorie se nasc foarte multe polemici.Fiecare iti raspunde dupa constiinta si principiile pe care le are in viata.Eu,de expemplu,nu cred in asemenea miracole,acestea fiind doar povesti bune pentru adormit copiii mici. Daca aceste divinitati exista,fie ca vorbim de Dumnezeu, Alah, Buda sau care ar mai fi, de ce nu iau atitudine impotriva gruparii teroriste ISIS? Acesta este doar un exemplu ca sa nu mai vorbim de saracie, acte sexuale neconsimtite de logica umana si multe altele.

| untu explică (pentru MskDesign):

Sigur ca exista Dunezeu, dar lumea fiind pacatoasa fac lucruri pacatoase si rele si incalca poruncile lui Dumnezeu, nu mai respecta si nu mai asculta pe Dumnezeu care este TATAL NOSTRU CERESC, CREATORUL AL TUTUROR, AL LUCRURILOR PAMANTESTI SI CERESTI! Numai Diavolul face nenorociri si necazuri si ei nu isi striga pe Dumnezeu ca ajutor sa le izbaveasca!

| MskDesign a răspuns (pentru untu):

Probabil "tatal tau ceresc" sau a unora ca tine.Voi cei care credeti, sunteti precum pisicile aruncate de la balconul de la etajul 10, cadeti mereu in picioare.

| untu explică (pentru Delmoniko):

Asta-i raspuns? Nici nu stii ce mi s-a intmplat mie, la noi in sat la bunici! Nu mai comenta daca nu stii raspunsul! Am vrut sa ma asigur ca mai exista oamenii buni, cu credinta in bunul Dumnezeu!

| Gizăz a răspuns:

Te dai ca prostu' cu capu' de perete şi te-ntrebi de ce te doare. Cum dracu' poţi avea pretenţia să nu fii luat la mişto când tu pui o întrebare complet retardată, plecând de la ideea că toată lumea-ţi împărtăşeşte convingerile?

| untu explică (pentru Gizăz):

Ma faci prost? Tu nu stii ca e vorba de vindecari miraculoase? Astfel de ce va postati cu iconita al Domnului IIsus Hristos? Te intreb ingrijorat daca ti-ai vazut lumina soarelui in ultimele zile?

| Gizăz a răspuns (pentru untu):

Tu nu vezi că poza aia are o ţigară şi-o bere în mâini? laughing Du-te prietene la Spitalul 9 dacă pentru tine rahatul ăla de religie e la fel de important ca razele Soarelui.

| untu explică (pentru Gizăz):

Cine a spurcat icoana lui Hristos? Vai este pacat foarte mare! Tinere imi spui sa ma duc la Spitalul 9, ai grija ca s-ar putea sa ai mari probleme! Stiu ca tu esti din Bucuresti, stiu unde stai tu!

| Gizăz a răspuns (pentru untu):

Hahahaha! Uitaţi oameni buni, iubire de aproape. Justiţiarul curului. laughing Marele creştin mă ameninţă cu bătaia! rolling on the floor) Prostule!

| untu explică (pentru Gizăz):

Mai! Rad foarte tare de tine!big grin Cine ti-a spus ca te amenint cu bataia? Am vrut sa-ti spun ca vin la tine sa stam de vorba si sa lamurim ca intre prieteni! Nu uita ca m-ai calomniat si sintem in spatiu public! Imi pare rau daca nu voi putea sa vin ca dvs.m-ati calomniat si v-ati batut joc de mine! Veti avea mari problema, o sa vedeti cu ochii dvs! Asteapta si o sa vedeti!

| Gizăz a răspuns (pentru untu):

Adresa: Stadelheimer Str. 6, 81529. Munchen, Germania. Eşti invitat oricând.

| Delmoniko a răspuns (pentru untu):

Tataie, du-te si ia-ti somniferele. Nu mai bea ca strica happy

| untu explică (pentru Delmoniko):

Ti-am zis ceva cu tine? Cum indraznesti sa-mi comentezi asa ceva netrebnicule? Cine ti-a dat voie? Se vede ca esti lipsit de respect si de educatie! Asa te-au invatat parintii si bunicii tai? Nu mai comenta ironic daca nu stii raspunsul potrivit!

| KodrutZ a răspuns (pentru untu):

O mare minune de la dumnezo' e ca suporta indivizii ca tine pe fata pamintului. Amin!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gizăz):

rolling on the floor Mai, lasati-ma ca mor de ras.Nu am ras asa anul asta desi intrebarea si comentariile sunt ceva mai vechi. rolling on the floor Esti ivitat oricand sa discutam doar noisi vreo cativa dinaia cu cefe latelaughing)))))

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sunt unele trairi care nu se pot spune, cum a fost si Pavel apostolul cand a fost rapit pana la al treilea cer

| HerrManelig a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Care Pavel? Cumva acela care a fost un aprig prigonitor si un UCIGAS al adevaratilor crestini, renumit ca l-a ucis si pe Sfantul Stefan?
Poate ca l-a rapit Diavolul pentru ca nu cred ca Dumnezeu ar ridica la ceruri un ucigas care i-a incalcat prima si cea mai importanta porunca, aia cu "Sa nu Ucizi"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi amintesc o minune sau niste intamplari atat de minunate legate de mine. O intamplare minunata ar fi nasterea mea pe care nu mi-o amintesc. Altele sunt sa zicem fericite dar din punctul meu de vedere nu am cum sa le numesc minunate.

| HerrManelig a răspuns:

Una din cele mai minunate clipe care mi-au marcat sufletul a fost revelatia sa descopar acest ADEVAR
https://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw

Si acest adevar m-a eliberat si mi-a deschis ochii si anume ca domnul nostru Isus Christos este slavit la Vatican chiar de slujba de Inviere cu numele de Lucifer, adica un alt nume dat Diavolului si nu lui Dumnezeu asa ca tot stau si ma gandesc daca Maica Domnului este sau nu este Maica Domnului Lucifer din moment ce fiul ei este slavit in biserici cu acest nume?

| anonim_4396 a răspuns (pentru HerrManelig):

Era odata pe aici un disperat care sustinea aceleasi tampenii.
Soimos sau Moisie.
Atat putea saracul sa inteleaga dar era tare insistent.
Omul ala chiar are probleme.

| HerrManelig a răspuns (pentru HerrManelig):

No MickeyMouse
Da il stiu pe soimos, el este seful forumului din care fac si eu parte, dar nu asta e problema, ci aceea ca el are dreptate si chiar dovedeste asta cu citate din Biblie sau cu materiale filmate la Vatican in care vedem CLAR ca Isus Christos este slavit cu numele de Lucifer, exact la fel cum scrie si in Biblie. Asa ca intre o realitate evidenta si vorbele unor habarnisti neinitiati, prefer sa nu-l cred pe soimos, ci sa cred Biblia si Realitatea! Asa ca nu soimos are probleme, ci cei care fug de adevar pentru ca il au ca "dumnezeu" pe Tatal minciunii.

| untu explică (pentru HerrManelig):

Gresit! Prost informat ai fost! Nu vedeti ca informatiile au fost amestecate de Diavol cu bune si cu rele?

| HerrManelig a răspuns (pentru untu):

Tu ca si credincios nu trebuie sa vorbesti despre informatii ca doar tu nu te informezi... ci doar CREZI. Dar daca iti place totusi informatia atunci iti recomand sa te informezi din Biblie la Apoc 16:22, sau uite aici uin filmuletz care iti arata adevarul:
https://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw