| Filip23 a întrebat:

Presupunand ca Pamantul ar putea fi recreat in perioada lui cea mai buna, care credeti ca ar fi aceasta? In care perioada istorica au fost oamenii cei mai de valoare?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Eu cred ca in toate perioadele au fost oameni de calitate cu suflet nobil, oameni care au umblat cu Dumnezeu.

7 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Renasterea.

| harciog a răspuns:

Primitivismul. Fara nici o religie, fara nici o filosofie, fara impresii intelectuale si, mai ales, fara oameni pe post de paraziti pe motive politice.

| Filip23 explică (pentru harciog):

Pai religie aveau si primitivii. Cu politica si cu parazitii sunt de acord cu tine.

| sabin89 a răspuns:

Inainte de Potop, ca atunci se traia mult.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Grecia antica si din sec 16 pana in prezent

| Filip23 explică (pentru ateuNEGATIV):

Sunt doua perioade in acord cu crezul tau. Totusi sec XX numai bun nu a fost, cu cele 2 razboaie mondiale si cu "minunea" lagarelor comuniste. E adevarat ca nu toata lumea a fost vinovata de astea, insa au murit prea multi oameni.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru Filip23):

In razboi sa inventat internetul, si multe lucruri faza cu crimele facute e de condamnat nu uita fara rusia Germania ocupa europa