| UnchiulRamiz a întrebat:

Regele Solomon zicea sa nu te încrezi în femeie, ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sa nu te încrezi in nimeni decât în Dumnezeul tău / blestemat fie omul care are încredere în alți, încă de mic și părinți îți spun sa ai grija in cine te încrezi, Dumnezeu fiind un tata le spunea copiilor lui sa abia grija in cine se încredere indiferent de sex, acum că frustrați au contribuit și ei păcatul lor sa fie, dar nu poți spune doar în femei, ai încredere în tine atât

19 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu s-a pastrat nimic din ce a scris Solomon.

| UnchiulRamiz explică (pentru doctorandus):

Pai daca a avut 1000 femei? laughing Chiar nu stiam, ma mira faptul ca e numit cel mai intelept rege. Poate o fi fost o vreme si dupa a dat cu bata in balta

| Mosotti a răspuns:

Are dreptate, sa nu te increzi in partener si in angajati, asta e zicere.

Nu e vb de femeie sau barbat, e vb de ambii.
Partenerii sunt niste traini care te vad in functie de interes chiar si emotional.
Atat timp cat te place mult, e okey, dar asta nu stii cat dureaza, in momentul in care trece, te vinde la prima ocazie.

In afara de mama, tata, bunici, in nimeni sa nu ai incredere, nici in fa-ti, surori, rude.
Iti iei garantii de scuritate, macar sa fie bine, dar faci sa nu poata sa te arda la un moment dat, ma refer la finante, posesii, sa nu poata lua nimic in caz de ceva.

Si sa fi pregatit sa te dezamageasca si sentimental la o adica, sa nu ai soc.

Eu de ex nu vreau sa ramana nimic unei rude in caz ca patesc ceva, si am rezolvat asta deja la notar preventiv. Ptr ca acea ruda nu a dat doi bani pe mine niciodata, e ruda de gradul 1. Ar avea ceva dreptul si nu am chef sa vina pe capul mamei sa o terorizeze psihic.

La angajati e mai rau, ca aia din prima multi din ei incearca sa te fure, sa nu lucre, etc.

| 1onur a răspuns:

Eu am încredere cu Adevărat în femei și fete. Nu mi-au făcut nimic greșit și nu mi-au greșit cu nimic fetele sau femeile.Dece să am ură pe oamenii și dușmănie pe oamenii din cauza unui om nu-mit "Regele" Somon.

El este un frustrat și Misogin care instigă oamenii să aibă ură intre ei și dușmănie că oamenii să nu se mai înțeleagă cu Adevărat și noi bărbați sa prinde ură și dușmănie pe femei si fete din cauza unui om ca el o prostie gravă rău de tot ce încurajează "Regele"Somon ăsta.

| UnchiulRamiz explică (pentru 1onur):

Cel mai mare rege dintre toți a fost. Am sau nu dreptate?

| 1onur a răspuns (pentru UnchiulRamiz):

NU AI dreptate.Cum poți da "dreptate" la așa ceva? Trebuie sa fi nebun cu Adevărat să-i dai dreptate unui astfel de om ce ai fratele meu ești bine? Cine ar încuraja o asemenea Prostie și nebunie? Tu nu vezi? Ce încurajează și spune Nebunul ăla? afirma o asemenea prostie că îmi este greu sa cred că a fost rege pe bună dreptate și ales pe bună dreptate de poprul lui Somon ăla. Cum săi dai "dreptate" la așa ceva? Instigă la ură instigă la dușmănie între oamenii între bărbați și femeie. Pentru mine Solomon ăsta nu este decât un nenorocit nebun.

| UnchiulRamiz explică (pentru 1onur):

Nu am spus ca are dreptate. Ci ca e considerat cel mai mare rege. Mai mare și ca tatăl lui David

| 1onur a răspuns (pentru UnchiulRamiz):

Ăla a descoperit drogurile frate.

Niciun om sănătos și normal n-ar afirma și susține așa prostie. Fiindcă o dată ce este rege nu poți băga între oamenii o asemenea afirmație și Prostie vor fi mulți care se cred "Dumnezeul" pe pământ și sânt in stare cu frustrarea lor si Misonginia lor si ură pe care o au pe femei si fete săle facă mult mai mult rău este un terminat Solomon ăla rău de tot.

| Mindfulness a răspuns:

Ii dau dreptate! In nimeni nu e ok sa te încrezi, in femei cu atât mai puțin. Când ți lumea mai dragă te persecuta si nenorocește! In multe cazuri chiar cu prietenii tai te arde laughing
Mai ales fete de astea de 20-25 de ani, astea nu știu ce vor de la viață! Sunt dezorientate, azi îl vrea pe unul mâine pe altul, se schimba ca vântul! Înafara de mama ta să știi că oricine în orice moment te poate arde! In tine e cel mai bine sa crezi.

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Ma frate și de azi îl vrea pe unul și mâine îl vrea pe altul ce? Este treaba noastră ce face o femei cu sufletul ei cu corpul ei cu trupul ei? Ne-a rămas nou Doamne Dumnezeule ferește așa ceva sa decidem noi ce are de făcut o femei cu viața ei cu sufletul cu cu corpul ei? Face ce vrea fie-care cu sufletul lui cu corpul lui cu trupul lui cu viața lui nu Suntem noi Dumnezeul sa luăm deciziile aste Niciodată legată de o fată sau o femie.

Somon afumat ăsta.

Bagă Dușmănie între oamenii bagă ură intre oamenii voi nu vede cât de timpit și dus este omul? Cum sa afirmi așa ceva? Sa susțină o asemenea prostie? Ori era tras drogat mort ori băut și frustrat da n-ai cum sa crezi cu Adevărat așa ceva nu există.

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Mie nu îmi plac onur daca ție îți plac e problema ta.
Fete serioase rar mai găsești în ziua de azi cu principii și moralitate. De asta eu prefer mai bine sa stau singur decât să cunosc o parașuta de asta, de obicei astfel de fete îți cauzează și probleme, e bine sa stai departe de ele! Atâta timp cât e cu mine sau soția mea cam e treabă mea ce face laughing
Daca ție îți place să fii înșelat tu știi, eu nu permit nimănui să își bată joc de mine atât cât și eu la randul meu ofer respect și înțelegere și buna credință, loialitate etc!

| 1onur a răspuns (pentru Mindfulness):

Nu există bărbat să-și dorească o femeie care să-l înșele. Da nici o femei sau o fată nu există un bărbat băiat care o vede in toate felurile și o consideră în toate felurile doar fiindcă n-a fost el primul.

Eu ăsta sunt așa sunt n-am nicio problemă cu câți a fost înaintea mea cine a fost înaintea mea câte relați a avut înainte mea.

Atâta timp cât nu sunt mințit.

Aici a incepe ce-a mai mare dușmănie între femei și bărbat aicia incepe prima și prima ruptură ură Prostie in orice căsnicie in ori-ce relație în ori-ce prietenii prietenie de care o fi ăia între o femeie și un bărbat. începe să se judece unul pe celălalt iar când începi să judeci trecutul unui om pe care tu nu existai până atunci fata aia femei aia nu știa că există măcar de este va știa acea femei acea fată că tu erai alesul până să ajungi ori tu la ea ori el la tine? Noi nu suntem Dumnezeu să știm așa ceva. Noi știm sâne dăm în cap unul altuia noi știm să prindem ură unul pe celălalt dușmănie sâne judecăm din orice care mai de care este superior celuilalt care mai de care este inteligent față de cealaltă în continuă dezbinare in continuă judecată în continuă prostie gravă...La mine singura pretenție singurul moft sau figură este sa nu fiu mințit atâta tot. Nu-i nevoie să-mi spună vai de ce mor după tine vai de ce te iubesc eu oricum știu...

După mai vine și unul că Somon ăsta aruncă între oamenii afirmația asta prostie asta și uite cum oamenii se ia după un "rege" tras pe nas și încep să prindă ură intre ei și dușmănie.

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Când vine vorba de femei ușoare nu trebuie sa facem o întreagă nuvela aici onur.
Ele sunt cum sunt și așa vor rămâne toată viața lor,și mamele lor erau la fel. Nu zic că bărbații sunt mai buni,eu zic de mine,eu nu as permite sa mă insele o alde fete de genul că nici eu nu am înșelat niciodată! Eu nu pot sa respect panaramele,eu ador fetele cuminți nu! Unele te înșală daca vor oricând și dacă le dai motiv și dacă nu le dai motiv! Nu știu de ce trebuie sa mai continuam conversația! Eu le rup capul daca mă înșală și picioarele punct! Sunt un om dintr-o bucata nu stau prea mult la taclale! Am anxietate dar sunt un tip foarte dur nu stau la discuții cu astfel de primate! Nu e bine in nimeni sa ai încredere decât în tine am zis clar nu știu ce e așa greu de înțeles! Depinde și de femeie,nu sunt toate la fel,dar îți spun sincer că fete cuminți foarte rar mai găsești,fug de la unul la altul mereu,nu știu ce vor de la viață sunt foarte instabile emoțional, nu au pic de nuca.
Mai degrabă o femeie decât o fata, dar și astea mai mature câteodată te ard fiindca sunt prost crescute de mici, nu au moralitate și principii sănătoase, nu se respecta le place să fie coarde!

| doctorandus a răspuns (pentru Mindfulness):

Principiile etice rationale au fost inventate pentru a pune securea la radacina moralitatii traditionale.

| DontActLikeMe a răspuns:

Fiecare individ, indiferent de gen, trebuie evaluat pe baza propriilor merite, caracter și acțiuni iar relațiile de încredere și respect reciproc sunt esențiale, indiferent de ce zice Solomon.

| T0Teu a răspuns:

Unde a spus asta?

| UnchiulRamiz explică (pentru T0Teu):

Am văzut un video pe YouTube ieri.

| T0Teu a răspuns (pentru UnchiulRamiz):

Bine, dar as vrea pasajul din Biblie pentru a putea intelege contextul