| AnamariaTimis a întrebat:

Sa ma lamureasca cineva si pe mine, va rog! De cand nu mai ai voie sa mergi la cimitir si sa pui candele pana la implinirea celor 40 de zile.
Atasez mesajul unei doamne " Ana, din cate stiu nu e voie sa mergem la cimitir 40 de zile. Pana i se aseaza sufletul. Cica ii face rau, deoarece nu poate parasi sufletul lui lumea asta. Inclusiv de luminatie, a zis si mama Ioanei, ca religios vorbind, nu avem voie sa mergem la el pana pe 30 noiembrie, cand sunt 40 de zile."
Multumesc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica ce vrei tu sa ne spui este ca ti-a murit cineva si din cauza unor superstii imbecile nu te duci la mormant daca tu simti acesta nevoie? Serios?

| T0Teu a răspuns:

Doar traditii si superstiții, nu e nimic adevărat

| AnamariaTimis explică (pentru suntserios):

Tocmai, am fost si vreau sa merg in continuare, dar am fost "certata" sa nu o mai fac pentru ca nu ajut sufletul deloc. De membrii familiei…

| 1onur a răspuns:

Doamnă Anamaria puteți să mergeți,... să vă rugați cu Adevărat pentru sufletul dânsei fără nicio problemă ori când vă doriți pentru sufleul ei.