| anonim_4396 a întrebat:

Sa ne mai descretim fruntile.
Pareri?
http://www.youtube.com/watch?v=_ZbkLBV6XLc

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| Mădă0611 a răspuns:

Interesant, dar nu intotdeauna e totul roz. Astia sunt rusi, deci ortodocsi, asa ca cei 3 neni au auzit de "sfanta treime", dar daca stiau doar de dumnezeu si se rugau lui tot asa simplu, cu "inima curata", cum ar fi fost? (retorica)

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Cred ca tot la fel.
Divinitatea nu are treaba cu religia ta.
Este interesata sa-ti descoperi dumnezeul interior indiferent de metodele folosite.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La credinta nu se da cu parerea

| Lizzu a răspuns:

Puterea rugaciunii...

De ce credem ca daca ne rugam problema pentru care ne rugam se va rezolva?
Nu e mereu asa...

Unele se rezolva, altele nu.
Si nu e datorita rugaciunii, e doar impresia noastra ca rugaciunea a ajutat tocmai pentru ca ne punem speranta in asta.

Problemele se rezolva prin alte cai, circumstante. Nu cred ca se rezolva tocmai in urma actiunii de a te ruga...
--Poate se rezolva tocmai pentru ca ne concentram si ne focusam toata atentia si energia asupra rezolvarii problemei si astfel apar usite prin care intrezarim o solutie.

E doar parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.toata viata am recitat rugaciuni.dar in 40 de ani de fapt o singura data m-am rugat de adevaratelea sincer si curat.