| XatomisX a întrebat:

Sa pupi moastele mi se pare cea mai mare prostie si cea mai scarboasa straight face ar trebui sa fie interzisa.....numai cand ma gandesc ma apuca greata straight face ce parere aveti?

34 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

De ce sa interzici ceva ce nu iti convine tie? Nu te obliga nimeni sa dai limbi la moaste.Sunt chair amuzanti.Mai ales aia care ling moastele dupa ce altu' si-a frecat nu stiu ce de ele.Am auzit ca se freaca si chiloti.

| Inferno a răspuns:

De ce sa fie interzisa? Daca eu vreau sa ling un rahat pe strada are cineva dreptul sa ma opreasca?

NOname
| NOname a răspuns:

Se iau de tot ce e diferit, critică tot ce nu înţeleg, încalcă libertatea şi drepturile oamenilor...dar singuri sunt la un pas de necrofilie.

Din partea mea, nu au decât să pupe toate cadavrele din lume, doar să-i lase pe ceilalţi oameni în pace.

| Musique a răspuns:

Îți iubești mama/ iubita? Dacă da... o(le) pupi, nu?
Așa și creștinii, își -iubesc- religia, deci... pupă orice fund.

| mODIN a răspuns:

Daca acest lucru se intampla oriunde alt undeva decat in cadrul bisericii era ilegal...

| usuk a răspuns:

De acord

| Mădă0611 a răspuns:

laughing mi-a placut mesajul de pe o imagine postata de Dumnezeu pe fb "dovada ca era mai bine pe vremea lui Ceausescu: inainte pensionarii faceau coada la carne, acum fac la oase." rolling on the floor

Eh, daca le-ai spune ca o sa le mearga bine, unii ar pupa si... de fapt orice le-ai da.

| Ben00 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai grija ce vei pupa tu in viata asta! Care e plina de surprize.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu pup nimic, stai linistit. Ai grija ce vei pupa tu. smug

| milan9 a răspuns:

Acest lucru de fapt nici nu se intampla. Nimeni nu intra in atingere cu osemintele sau cu moastele nici macar daca doreste acest lucru...

| milan9 a răspuns:

Osemintele sau moastele expuse sunt fie acoperite cu multiple straturi de material, fie închise ermetic într-o cutiuţă din tablă, pentru ca apoi deasupra să fie protejate iarăşi cu sticlă.

| milan9 a răspuns:

Nu stiu daca fac pe cineva fericit sau daca dezamagesc sad, dar nimeni nu pupa moastele.

Atingerea indirecta a lor (prin cutia in care sunt depuse) nu tine de nici o obligativitate, nimic. Tine doar de dorinta omului de simtire, de cunoastere.

Tot la fel de bine functioneaza acest tip de "cunoastere" si in cazul unui muzeu, in care ai vrea parca sa atingi exponatele pentru a empatiza cu persoana legata de obiectul in cauza, cu timpul istoric...

| milan9 a răspuns:

Moastele sunt intotdeauna acoperite.
Nu există deci pericol de contaminare involuntară cu sfinţenie fără voia credinciosului… happy

| zurick a răspuns:

Nu crezi ca mult mai stupid este sa pupi mana preotului?

| sublime89 a răspuns:

Dar sa pupi moaste de caine cum ti se pare? laughing Fix asta s-a intamplat la o manastire aici la noi, si oamenii mergeau la ele crezand ca sunt ale unui sfant. Asta arata ce afacere profitabila face biserica ortodoxa de pe toti credulii. E vorba doar despre bani ca de obicei.

| Ben00 a răspuns (pentru sublime89):

Unde s-a intamplat ce spui?

| oprescudorin11 a răspuns:

Vad ca ti-ai luat mutra lui Kurt Kobain de la Nirvana. Am plans cand l-a sinucis nevasta-sa.
Referitor la parere:este treaba fiecaruia!

| suffarstar a răspuns:

O porcarie.Biblia nu spune nimic despre cinstirea cadavrelor. Ca si pupatul icoanelor.

| Crucified a răspuns:

Mie mi-ai adus aminte de melodia asta:

www.youtube.com/watch?v=m6WJynq_jGk :))

| Kalla a răspuns:

Cel fara de pacat sa arunce prima piatra. -Iisus Hristos-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o tara libera, deci prostia e libera, deci nu ii obliga pe prosti sa fie destepti cum nici ei nu te obliga sa fi prostlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place! Sunt atat de apetisantehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de moaste.greata vine de la fierea prost functionala, ori de la gastrita.sant multe motive.moastele nu sant doar niste ramasite umane.sant mai mult deatat.vei intelege si tu atunci cand vei descoperi ca esti un om intre oameni, si te vei ruga sa se ingretoseze nimeni de tine.de pilda cand iti va stoarce o asistenta puroiul dintr-o infectie,ca sa te faci bine, cand iti va analiza urina, scuipatul si ca...l ca sa-ti vada ce boala ai, ori cand esti in pat zacand.si altul te va spala si sterge, ca sa nu te manance viermii de viu.atunci vei intelege ce inseamna a fi OM, ce sant acelea moaste, si ce insamna a trai ingereste in trup.io iti doresc multa sanatate, si sa nu ajungi decat a cunoaste astea nu sa le si simti, pe propria piele, Doamne fereste.da uite ca viata asta mai da si palme. spune-le si prostilor ceilalti, ca si ei e lume.si timpul trece.

| BlackSulphur a răspuns:

1. Intra pe YouTube;
2. Cauta: Truda - Tara pupatorilor de moaste;
3. Enjoy.

| Scarbo a răspuns:

Nu stiam ca se pupa si moastele, credeam ca alaea nu se ating ca sunt prea "sfinte".

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Prefer acel geam decat sa pup pe altcineva in cur, daca ma intelegi

| Generalul a răspuns:

Sunt de acord cu tine, insa din pacate tot circul asta macabru va mai dura cateva zeci de ani, pana cand generatiile noastre vor conduce tara si vor aboli acest comportament primitiv.

http://unicornulroz.info/......scheva-co/

| мαяdυк a răspuns:

Suntem un popor de necrofagi rolling on the floor

| Vans a răspuns (pentru мαяdυк):

Acum că am văzut cuvântul "necrofagi" îmi vine să ascult Necrophagist.

| Mămăligă59 a răspuns:

Da, intr-adevar e o prostie...

| ViseMaicăVise a răspuns:

E o imensă porcărie și pierdere de timp, dar există destui oameni naivi care chiar cred că niște rămășițe pot face minuni. Biserica a fost dintotdeauna o bună modalitate de a spăla pe creier mase de oameni.

| Therraex a răspuns:

Melodia este un pamflet, tratati-o ca atare:
http://www.youtube.com/watch?v=m6WJynq_jGk
Am funda pentru. asta? :>

| SoulOnFire a răspuns:

Oamni care au nevoia de a crede in ceva. la fel cum si pot sa ma inchin la un borcan de ciocolata.