| AlexCOOL60 a întrebat:

Sall.Am 12 ani.Maine trebuie sa merg sa ma impartasesc si cica toti copii de la 12 ani trebuie sa se si spovedeasca. Ce va trebuie sa spun? Ce ma intreaba preotul?

8 răspunsuri:
| SabinaB a răspuns:

Ai tot in catehism tot, ce sa spui la spovada, rugaciuni, pacatele... Daca nu gasesti in catehism intreab-o pe mama ta, sigur iti va spune. Bafta

| 愛日本 a răspuns:

Păi, dacă ai fost la Biserică în fiecare duminică, dacă ai ascultat de părinţii tăi, dacă ţi-ai spus rugăciunile în fiecare seară, dacă înjuri.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Nu prea multe daca asculti de parintii, daca inveti la scoala cam atat

| Laura a răspuns:

Nu trebuie să te împărtășești și nici să te spovedești. Dacă nu vrei nu te duce. Nu are rost.

| Sh_Atat_mihail_1995 a răspuns:

Cauta un indreptar de spovedanie (se gasesc si PDF-uri pe net cred) si noteza-ti pe o hartie ce crezi ca ai facut di lista aia. cu acea hartie te duci la preot!

| ioana1704 a răspuns:

Ce cult esti? cauta si tu pe net sau mai bine gandeste-te la ce ai facut rau : ai mintit, ai furat, ai injurat... chestii de astea

| Sh_Atat_mihail_1995 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa ii dai.
tot poporul a inventat chestia asta cu banii la pomelnice, etc...
asa asa ca degeaba tot obiectezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-i marturisesti toate pacatele..Depinde si de preot unii te intreaba daca ai facut aia sau aia si altii te lasa sa spui tu cu ce ai pacatuit. Trebuie sa fii sincer ca daca ascunzi un pacat acesta va fi de 10 ori mai grav..Succes