| blabla12 a întrebat:

Salut, am 15 ani si nu m-am spovedit si impartasit... pot sa merg dupa Paste sau e pacat ca nu m-am dus?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa mergi inainte de Paste, dar acum, ca nu te-ai dus, nu mai e problema. Du-te la spovedanie si dupa Pasti, ca nu-i nimic si tot aia e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| fratiikaramazov a răspuns:

Buna. In mod normal ar fi trebuit sa tii post, sa te spovedesti si apoi sa te impartasesti dar nu-i nimic. De spovedit te poti spovedi oricand, trebuie doar sa vorbesti cu preotul de la biserica ta sa vezi cand poti sa te duci. Insa nu te poti impartasi decat daca ai tinut inainte minim 3 zile de post, iar acum ca s-a terminat postul..nu stiu ce sa zic..mai bine intreaba-l pe preot. E posibil sa-ti spuna sa tii miercuri joi vineri si sambata( nu-i chiar asa e mult) dar mai bine vorbesti cu el.

| madalina2222 a răspuns:

Nu Dumnezeu te primeste ori cand cu mare drag ear acum daca nai putut sa mer asta e meri dupa paste acum ca ai uitat sau nai avut timp nu-i pacat conteaza intentia ca vrei sa mergi si sper co faci succes