| AdrianMihai531525236 a întrebat:

Am și eu o intrebare despre illuminati.
Semnul acela cu o piramidă cu un ochi este semn satanic? (numit illuminati)
M-am mai informat peste tot dar n-am găsit un raspuns destul de bun
In ultima vreme sunt din ce in ce mai interesat despre acest semn si chiar il urmaresc ( ma refer pe unde apare cum ar fi la vedete. )
Ce părere aveti despre asta? ( Dacă crezi ca este fake caută pe youtube Justin Bieber - Beauty And A Beat ft. Nicki Minaj si opreste la minutul 2 20 ) http://i.imgur.com/ZiGy2z7.jpg
Aceea fata care se uită la bluza cantaretului zâmbind, dupa care ii pune mana unde i-a aparut semnul si il impinge ( urmariti in video min 2 20 ) poate fi un semn? sau este o persoana controlata psihic?
Multumesc de intelegere
Astept un raspuns bun!

Răspuns Câştigător
| dracu14 a răspuns:

Illuminati sunt cei care conduc lumea,ei incearca si chiar reusesc sa controleze oamenii prin religie,mesaje subliminale etc.
piramida cu ochiul lui horus este un simbol de-al lor(il gasesti si pe dolar),horus este asociat cu lucifer(horus a fost venerat si ca zeul soare,iar lucifer a fost preluat din cultura romana-aducatorul de lumina) de aici ei zic ca este un simbol satanic
ce ai gasit tu un video e un mesaj slubiminal,gasesti cu tona,ce-i drept sunt eficiente
simbolurile lor o sa le gasesti si prin biserici, reclame, filme, videoclipuri etc
bine toata asta este o teorie a conspiratiei, unii zic ca e fictiva eu zic ca e reala

2 răspunsuri:
| addi90 a răspuns:

Ma bucur sa vad ca se mai pun si intrebari inteligente aici.
Scrieti pe google "illuminati documentar", e interesant si bine de stiut cum functioneaza lumea si ce ascunde dincolo de ce ne este dat sa vedem.
Nu este o conspiratie, orice cospiratie de care stiti are la baza un adevar masamulizat de cineva.

| Serban_Alexandra_1997 a răspuns:

Nu nu e