| Nixs a întrebat:

Am o curiozitate, m-am uitat la un film(nu pot sa zic ca era de groaza) in care aparea o parte in care o fata era posedata de un demon, si mi-a cam ramas gandul la asta. Daca unul dintre voi a fost posedat(Doamne fereste!) cum e? sau daca puteti sa-mi explicati despre asta...ar fi super.Nu ma intelegeti gresit,nu sunt satanista sau ceva, doar ca vreau sa stiu P.s: nu injurati, e doar o intrebare

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma mai uit la filme cu fantome si mor de frica noaptea pentru pisicuta mea las usa deschisa ca poate are nevoie la nisip si eu vad intuneric si vad fete pe acolo. Fete care zambesc dar intr-un fel urat. Apoi inchid ochii si iar vad.Incerc sa ma gandesc la catelusii ceva frumos si apoi im tree putin. Apoi ma ia somnul.La mine in casa se deschid usile singure si se aud zgomote.Iar eu sunt singura.Sa stii incearca sa te gandesti la ceva frumos.Du-te la biserica.Mai stai cu prietenii tai.Mai asculta muzica.Si uita de chestile astea. Daca vei zice:Nu existi, Nu mi-e frica de tine chiar daca iti e.Incearca sa il faci pe demon ca nu ti-e frica de el si nu iti pasa chiar daca exista. Daca vei face asta poate il speri si se sperie si se face mic ceva de genu.Acum sa nu radeti de mine ca mi-e frica cum a zis si ea.Credeti ce vreti! Eu asa zic.Fa ceva si uita.Si spune-i ca nu ti-e frica chiar poate chiar se face mic nu? Zic si eu. Daca te-am ajutat astept funditza.Succes! Sa treci peste asta cum incerc si eu.

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Am cunoscut persoane care au avut legaturi cu demonii in mod direct si erau hartuiti de ei. Oricum, Biblia ne indeamna sa nu avem legatura cu ei pentru ca sunt periculosi si isi bat joc de oameni.Deuteronom18:10-12

| Thunderstruck a răspuns:

Culmea e ca doar crestinii pot fi posedati. Daca vrei sa nu fii posedata, du-te la alta religie, care nu crede in demoni.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu exista oameni posedati de diavol, doar de o boala psihica... De obicei sunt persoane crestine foarte religioase, nu stiu daca ai observat, dar doar ele au probleme de genul, deci slabe sanse sa gasesti una pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt posedat...E foarte cool, senzații extreme, bla bla.Nu te mai gândi la asta, mestecă o gumă.
La care film te-ai uitat? The Exorcism of Emily Rose?

| Nixs explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu era de groaza, cum am mentionat.Defapt tata se uita la un film si eu am vazut doar partea aia...

| Nixs explică (pentru anonim_4396):

No,altul,nu stiu, tata se uita si am prins partea aia, si fata aia facea yoga si avea o voce cam ciudata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la porcariile astea! Nimeni nu a fost posedat de aici iti garantez! Nu mai crede tot ce se spune in filme!

Răspuns utilizator avertizat
| raveny a răspuns:

Du-te la biserica asa te aperi si mai esi la aerhappy

| Nixs explică (pentru raveny):

Faza cu aeru' ..mda,nu prea ies din casa

| raveny a răspuns (pentru Nixs):

Lasa filmele de groaza nu te mai uita mai ales noapte

P.S NU EXISTA PERSOANE POSEDATE (nu cred si nu voi cred asa te aperi)

| Petru_Micu_1971 a răspuns:

laughing Nu, nu cred ca am fost posedat. Daca vrei sa te aperi de asa ceva poti sa te rogi din casa ( spui catevga rugaciuni si gata). App am fost la Frasinei si tare urat faceau femeile posedate! Curiozitate: Te-ai uitat la Tarata in iad?
Sper ca am ajutat! Funda?

| florrymiha a răspuns:

laughing Nici eu nu am fost posedata, si sincer nici nu vreaulaughing) Dar am auzit destule lucruri despre asta. Cunosc persoane chiar au vazut in fata femei/barbati posedati. Si cica reactionau exact ca un filme. Adica in unele momente erau normali, dar peste cateva secunde zici ca se transformau. Si persoanele respective erau cu mult mai puternice decat de obicei. Aveau momente in care vorbeau pe mai multe voci. Oricum e ceva ciudat. Era odata si o emisiune nu stiu pe ce post despre povesti din acestea reale.
Sper ca te-am ajutat. kiss

| nalexuta a răspuns:

Noaptea cand dormi te gandesti incontinuu la asta? Ca sa poti dormi gandeste-te la ceva frumos sau canta, apoi a doua zi te duci la preot sa ti citeasca de frica.Nu am fost posedata, dar si eu am patit ca tine. sper ca te-am ajutat! Funda!?