| mariushxD a întrebat:

SAlut! In acesta seara am luat lumina si paste.Cand am ajuns acasa am incercat sa mai aprind o lumanarea, cu lumanarea care am luat lumina si cand am incercat sa aprind si cealalta lumanarea am stinso din greseala pe cea care am luat lumina, dar am ajuns cu lumina casa.
Se intampla ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super? lumina de la lumanare nu e decat un simbol.cand preotul striga; veniti de luati lumina, se refera la lumina cunoasterii de dumnezeu, a mantuitorului, a lumii deci lumina cunoasterii totale.fiindca santem in intunerec rau de tot.cand aprinzi candela, poti folosi ce vrei fiindca lumina insasi e sfanta si ne e data de cel sfant care a creat-o.

2 răspunsuri:
| Danielcristian a răspuns:

Nu se intimpla nimica.

| Filip23 a răspuns:

Ai stins-o din greseala. Cred ca e importanta si participarea la sarbatoare, insa si purtarea, faptele, atitudinea (smerenia, respectul).