| roberttt951 a întrebat:

Am o intrebare la care vreau sa raspunda doar cine stie sigur sau cunoaste pe cineva sigur care a facut asa ceva. Vreau sa stiu exact cum se face. Vreau sa fac pact cu diavolul si vreau sa stiu cum!?

26 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Mai era unul ca tine pe-aici. Relaxati-va ma copii. Mai bine faceti pact cu propria persoana, puneti mana si cititi niste carti.

| danut a răspuns:

Necuratul nu face pact cu cei ca tine, tu esti al lui numai prin expunerea dorintei tale. Pact face numai cu cineva care il poate "ajuta" in lucrarile lui, cineva care este sigur de partea adversa si are si o functie de nivel mondial, actori cunoscuti, artisti renumiti, oameni de stiinta sau politicieni de nivel european sau mondial si de astia se foloseste doar atat cat are nevoie, de exemplu Hitler, care a fost "indrumat" de spirite dar a fost parasit si asa a pierdut razboiul. Tu, ai deja ce-ti doresti dar sigur nu vei primi nici un "ajutor" de la sefu lu matale.

| Kaℓi a răspuns:

De ce nu vrei si tu, ca toti copiii normali (de pe TPU), sa te faci vampir sau varcolac?

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

laughing Chiar că!

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

happy

| William a răspuns (pentru Kaℓi):

laughing

| ania a răspuns:

O preitenă de-a mea a făcut asta și a spus că pe urmă a simțit tot felul de prezențe rele, a auzit și o voce și de atunci a rămas cu tot felul de frici, ea și copilul ei se tot imbolnăvesc.Să faci un pact în care îți dăruiești viața lui Dumnezeu, Creatorul nostru, care ne iubește infinit și ne vrea binele, după mine e o idee mult mai bună, doar o relație de intimitate cu El aduce libertate și echilibru în viața noastră.

| ToKen a răspuns:

Te uiti in oglinda si scuipi de 3 ori.
Dupa care stergi oglinda, ca vin ai tai acasa si-ti rup fasu'.

| sublime89 a răspuns:

Vazand cati oameni ar vrea sa faca pact cu diavolul zilele astea, ma gandesc cam ce ar fi fost daca diavolul chiar exista. Ar fi fost cam ocupat cu atatea pacte saracul.

Răspuns utilizator avertizat
| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu exista niciun diavol linisteste-te.
A fost inventat ca sa sperie crestinii si sa-i faca cuminti.
Chiar si asa-zisul dumnezeu al lor nu este decat un impostor

| sanboss a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Cum ai ajuns la concluzia aceasta?

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru sanboss):

Am citit Vechiul Testament.

| sanboss a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Si mai exact unde ai gasit asa zisa ^ inventie a diavolului?

| VelaJohnny a răspuns:

Crezi ca te va ajuta cu ceva? Iti va face numai rau, iar in schimbul a ce iti ofera iti va cere ceva cu mult mai scump decat valoarea cerintei tale, si te va afecta grav, vei ajunge sa regreti la fel ca majoritatea celor ce sunt in lanturile lui Satan sau ai altor demoni si se afla sub autoritatea si influenta lor directa. Sfatul meu e cat se poate de bun si de benefic tie si viitorului tau: Stai locului cu treburile astea daca vrei sa te bucuri de viata! In caz contrat, mergi frate mai departe daca asta iti e dorinta si sufera consecintele. Vei vedea pe propria piele gravitatea situatiei in care te-ai bagat si poate vei ajunge sa iti blestemi ziua cand te-ai nascut. Sunt persoane care nu au mai suportat influenta demonica si s-au sinucis. Alegerea ta, fa-o cu chibzuinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As putea sa-ti spun dar nu o fac, fiindca nu mai poti sa TE RASCUMPERI si vesnicia nu e ce crezi tu, cand vei avea 60-70 de ani, vei regreta amarnic, daca ajungi pana atunci, ori tu vrei sa; ori crezi ca te joci, cu niste chestii despre care habar nu ai.Te crezi destept, dar nu uita cine si ce a fost acesta inainte de a fi diavol.Pe langa el tu nu esti decat un parci.

| MistretulPufos a răspuns:

Nu exista, dar daca vrei poti sa faci pact cu mine si sa imi vinzi sufletul pentru anime-uri moca

| sanboss a răspuns:

Hm nu stiu ce vrei sa obti? dar te sfatuiesc nu te juca... e viata ta in joc, e ca si cum ai lua un antibiotic care iti face bine, iar dupa, te rupe la stomac.

renunta, si in schimb, ridicati privirea in sus, si cere ce voiesti in numele lui Isus.

Fi sigur, ca daca vei face un pact cu diavolul, vei ajunge sa pierzi totul.

Dar o viata in HRISTOS iti va aduce viata.

SALUTARI si gandeste-te bine

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru sanboss):

Sunt absolut sigur ca Biblia este o minciuna colosala.
M-au ajutat mult traduceri exacte din VT facute de evrei pe diferite forumuri.
Niciodata nu a fost vorba despre Dumnezeu in VT.
Elohim nu se traduce cu Dumnezeu cum au facut crestinii.
Elohim inseamna Elohim si atat.
Si este la plural deoarece sunt multi.Chemos era un alt elohim de exemplu.
Crestinii au confundat adversarii militari ai lui YHWH in adversari spirituali.
Baal inseamna Domnul in ebraica.
Baal Peor, Baal Zebub erau Elohim la fel ca dumnezeul israelitilor.
Crestinii i-au transformat in Belfagor si Belzebut doi demoni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Aceste trucuri ieftine de manipulare nu functioneaza aici, satan. Nu ai nici o putere aici, NU AI NICI O DOVADA. Tot ce faci este sa-ti imprastii teoriile mincinoase cauzate de propria viata ratata, vrei sa-i distrugi si pe altii. Ei bine, afla ca cerul si pamantul vor disparea, dar cuvintele lui Dumnezeu niciodata. Ele sunt adevarate si mai dulci decat mierea, dar se pare ca tu nu vrei sa te indulcesti din adevarul Lui si continui sa otravesti prin minciuna ta. O sa ma rog pentru tine sa nu vezi moartea inainte sa-L cunosti pe Dumnezeul cel Adevarat. Te rog doar spune-mi numele tau ca sa te pomenesc in rugaciunile mele. Nu sunt un sfant, sunt un pacatos, dar Dumnezeu iubeste oamenii care-si iubesc dusmanii si se roaga pentru ei. Stii de ce voi face asta? Pentru ca nu vreau ca diavolul sa te castige de partea lui. Tu il vei cunoaste pe Dumnezeu inainte sa mori.

| sanboss a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Bun, Dumnezeu NU exista, dar noi cum de existam?

| VelaJohnny a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci un om a ajuns sa fie Satan. Interesanta afirmatie. Sigur nu il cheama si Iuda? Si nu esti Isus sa poti vorbi cu Satan cum a vorbit el cand a fost pe pamant. Esti un simplu om care poate fi manipulat de el. Dumnezeu a pus interdictie asupra luării legaturii cu Satan si cu demonii prin spiritism, magie si ocultism. Daca consideri ca tipul ala e Satan nu discuta cu el.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru sanboss):

Nu am zis nimic despre Dumnezeu.
Asa zisul dumnezeu biblic nu are nimic de dumnezeiesc.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu este un termen pagan care inseamna domnule zeu.
Criminalul YHWH din Biblie era doar un administrator local al unui sat de evrei.
Crestinii in ignoranta lor au furat zeul evreilor fara sa inteleaga nimic din istoria lor.

| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Deja l-ai facut! Asta vrei asta primesti! Nu trebuie sa faci nimic.Pacat ca habar n-ai in ce te bagi.Eu zic sa te deschizi un picut si sa te mai informezi ca s-ar putea sa regreti.

| LowHP a răspuns:

Iti dau contul meu de paypal si bagi acolo 500 de euro si vine omul meu, big S la tine acasa.