| Eduard1239283774928 a întrebat:

Salut TPU!
Astăzi mama mea a visat un preot și anume pe Pr.Irmescu dacă îl cautati pe google îl veți gasi.
Și parintele s-a întâlnit cu mama în vis si întrebat unde sunt eu, mama a zis ca eu sunt acasă și parintele a zis ca vrea sa ma ia cu el și acolo s-a terminat visul, n-a mai apucat sa spună și unde. Ce semnificație poate avea visul? Aștept răspunsuri bune (dau funda)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut niciuna.

| anonimg a răspuns:

Nu mai pune preț pe spiritualitatea oamenilor, oricât de sfinți ar fi ei.
Mulți oameni aleargă la alți oameni de parcă aceștia de pe urmă ar fi mai sfinți decât Dumnezeu. Domnul Hristos a venit pe pământ ca să ne învețe cum să avem o relație cu Dumnezeu Tatăl. El a spus: "Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine."
Dumnezeu dorește să avem o relație personală cu El, exact așa cum avem cu un prieten. Nimic altceva nu va satisface nevoia aceasta.
Cine refuză relația cu Dumnezeu, refuză de fapt pe Dumnezeu; un astfel de om refuză să trăiască în ascultare de Dumnezeu și un astfel de om nici nu va putea fi mântuit.

Cât despre vise, un om visează noaptea lucruri și gânduri pe care le-a văzut și le-a avut ziua. Visele nu înseamnă nimic.

| KovacsB a răspuns:

Lasati copiii sa vina la mine zicea cineva, nu mai tin bine minte.
Pomohaci parca.

| StimabiluI a răspuns:

Ai putea să îi faci o vizită într-o zi și să îl întrebi pe părinte cu ce ai putea să îl ajuți.
Poate s-a rugat la Dumnezeu să îi trimită pe cineva.