| Maryoo a întrebat:

Dati-mi si mie versuri la colinda asta-i seara lui craciun va rog din suflet.
Am cautat pe net dar n-am gasit.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Sliix a răspuns:

Hei :*
" Sfanta Maica lui Iisus rataceste-n jos si-n sus, asta-i seara, seara lui Craciun.
Cauta loc sa se-odihneasca si pe fiul Sfant sa-l nasca, asta-i seara, seara lui Craciun.
La grajdul de boi soseste, si acolo poposeste, asta-i seara, seara lui Craciun.
Boii vin si la ei privescu si sufland ii incalzescu, asta-i seara, seara lui Craciun.
Pe la cantatori tarziu, Prea Sfintita naste-un fiu, asta-i seara, seara lui Craciun.
Si cand naste Maica Sfanta, Ingerii vin toti si canta, asta-i seara, seara lui Craciun
Asta-i seara, seara lui Craciun. "
Funda?

1 răspuns: