| Bossu000918 a întrebat:

Salutare lume ce credeți de existența lui Dumnezeu am auzit multe zvonuri de exemplu că Dumnezeu nu exista și nici iad și rai și eu sunt ateu nu cred in Dumnezeu dacă de exemplu Biserica este doar o boservie și doar minciunii scrise de ei și nu exista nimic de după moarte? Cine este ateu de aici?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu si nu exista nimic, totul a fost o inventie a preotilor, (desi exista biblia inainte de preoti... ) atunci nu ai pierdut nimic, in cel mai rau caz putin timp liber DAR daca totusi exista Dumnezeu atunci mai bine ar fi fost pentru tine daca nici nu te nasteai pentru ca suferinta din iad e de nedescris si nu va dura doar o viata cat ai trait pe pamant ci o vesnicie, adica un infinit de vieti! Acum te intreb eu ateule, care optiune din cele 2 e mai avantajoasa? Nu-ti impietri inima ca dupa moarte vei urla de durere si vei blestema si ziua cand te-ai nascut dar va fi prea tarziu! Nu trebuie sa fi sfant ci doar sa crezi in Dumnezeu si vei scapa de chinurile iadului!

| Bossu000918 explică (pentru lpavel):

Povesti nemuritoare

| lpavel a răspuns (pentru Bossu000918):

Si daca nu-s povesti?

| lpavel a răspuns:

Habar nu ai cat de viclean este diavolul... el te-a facut sa ajungi la concluzia asta! Stiu ca pentru tine pare absurd dar crede-ma daca vei muri cu conceptia asta, suferinta ta va fi fara limite! Si nu o spun sa te sperii, ci asta e realitatea! Incepe sa cauti si existenta si dovezile ca Dumnezeu exista si vei gasi, putine dar vei gasi numai sa cauti! Tu daca esti ferm convins ca Dumnezeu nu exista si cauti numai materiale care dovedesc asta normal ca numai asta vei gasi! Dar incearca macar sa fi neutru! Chiar si pe YouTube sunt o gramada de materiale, cauta de exemplu pagina: Eroii Bibliei si vezi ce se zice acolo!