| xXTheDeadHeroDarkXx a întrebat:

Salutare TPU am si eu o intrebare! De unde pot cumpara cartea de ritualuri romane cu exorcizari si inmormantari? Puteti sa imi dati un articol despre cum se fac exorcizarile? !

4 răspunsuri:
| BlackSulphur a răspuns:

Cum faci o exorcizare:
1. Gasesti un schizofrenic/ O persoana cu probleme mintale si presupui ca este posedata;
2. Iei un bustean mare, de vreo 2 ori mai lung decat respectiva persoana; il pui vertical;
3. Legi persoana de acel bustean si pui niste lemn imbibat in gaz sub el (niste crengi ar trebui sa mearga);
4. Ii dai foc strigand "PIEI SATANA";
5. Fugi si te ascunzi in pestera ta plina de icoane, sperand sa nu te prinda familia si sa te nimiceasca. Sa your prayers!

| danay72 a răspuns:

Exista tot felul de carti, dar acestea nu au legatura cu Dumnezeu, pentru ca azi nu cu ajutorul lui Dumnezeu se scot demonii.Matei7:21-23

| milan9 a răspuns:

Nu se mai fac minuni? Cine a spus? De ce, pentru că vor unii să nu se mai facă? În religia lor nici că se vor face vreodată!

Interpretarea tipic aberantă! Intoxicare specifică, din moment ce toată Scripura este o colectie întreagă de minuni prezente la tot pasul, nici unul din aceste modele şi moduri de viată nu avea să mai continue după Hristos?

Mai ales că Hristos de abia îsi începuse lucrarea în lume si de abia se împlinise făgăduinţa coborârii în lume a Duhului Sfânt, despre care NIMENI NU A SPUS CĂ AR FI PLECAT DIN LUME, ci a rămas lucrător în cadrul Bisericii lui Hristos!

| milan9 a răspuns:

Hristos îi trimite pe Apostoli în lume să predice SI SA FACA MINUNI:
Luca 9, 2 - Şi i-a trimis să propovăduiască împărăţia lui Dumnezeu şi să vindece pe cei bolnavi.

Pposibilitatea de a a face minuni NU S-A ÎNCHEIAT odată cu apostolii, si tot la fel nici "propovăduirea împărăţiei lui Dumnezeu" nu s-a incheiat odata cu ei! Nici una din cele două nu s-a încheiat. Prin apostoli ele de abia au început.