| emipenet a întrebat:

Salutare TPU! Cum pot deveni un calugar budist in România? Este posibil? Sau trebuie sa plec in altă țară pentru a face asta?
Dau fundă!

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mi se pare o opțiune foarte trista sa devii călugăr budist. Mai bine provoacă-L pe Creator: Creatorul Meu, dacă existi convinge-ma, arta-Te, reveleaza-, Te! Măcar dacă nu se întâmplă nimic, ai un argument bun dacă ajungi totuși la Judecata de Apoi și ți se cere sociala pentru viata ta:Te-am provocat sa Mi te arat și nu ai făcut-o!
Eu în urma unei astfel de provocări am trecut de la agnosticism la creștinism.

| ania a răspuns:

Am scris la întrebările mele cum a fost experienta mea de trecere de la e credință la credință.

| RAY a răspuns:

Sa stii ca buddha era agnostic nu sa considerat o divinitate, nu a facut vreo recomandare despre cum sa traiesti din contra el spune experimenteaza viata, stiinta din ziua de azi sa stii ca are multe in comun cu budismul, deci citeste despre stiinta, nu vad rostul unui templu sau sa fii calugar, buddha nu a cerut asa ceva