| anonim_4396 a întrebat:

Sarbatori Fericite tuturor ce il Sarbatoresc azi pe Pruncul nascut in Bethleem si nu numai! Dumnezeu sa ii binecuvanteze si pe cei ce cred si pe cei ce nu cred!
http://www.youtube.com/watch?v=GCCtw4ZChb0&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
| lifeForJesus a răspuns:

"De ce credeți în ceva incert?"
Eu NU cred, sunt SIGUR. de ce? pentru ca EL trăiește în mine!
E minunat! happy
Craciun fericit!

47 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

A dori prosperitate si fericire cuiva

| Esperança a răspuns:

Pai nu era vorba de ce doresti tu cuiva ci ce doresc eu. Si eu tie asta iti doresc fericire si prosperitate!

| Esperança a răspuns:

Ooo tu esti Antipaticu, credeam ca esti PreaSfintitu sau ala tot contul tau o fi?

| Esperança a răspuns:

Da ce conteaza daca sunt eu aia de la avatar? Conteaza interiorul nu exteriorulhee hee

| Esperança a răspuns:

1. Imi faceam parul pentru maine si ma uitam cu ce sa ma imbrac
2.Nu obisnuiesc sa dau astfel de date.

| Esperança a răspuns:

Ms la fel!

| Esperança a răspuns:

Dar voi nu ati vazut ca aveti si sectiunea MESAJE? Puteti vorbi acolo linistiti plus de asta se trimit mult mai repede mesajele.

| Dumnezău a răspuns (pentru Esperança):

Bre,astia iti ridica intrebarea, si tu refuzi? Enigmatic, sa moara PhilosoRaptor!

| Esperança a răspuns (pentru Dumnezău):

Dar de ce sa mi-o ridice, Bre, ca eu vad ca e tot acolo, sus?

| Flav a răspuns (pentru Esperança):

E mai true s-o arzi asa pe site, vede ochiu' lumii.

| Esperança a răspuns (pentru Flav):

Mda. asa e. Inteligenta multa trebuie aratata in public, deoarece fiind prea multa da pe dinafara.

| anonim_4396 explică (pentru Flav):

Buna dimineata, Flav. Te inseli, noua ni se rupe de cine ne vede conversatia, dar din reflex dam reply aici si vorbim. Ne iese din minte privatul.
Te iubesc, Flav. Craciun fericit!

P.S : sper ca nu mi-ai citit replicile de mai devreme x_X.

| Flav a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu mereu cand incerci sa pari ironica, imi provoci zambetul.
Craciun fericit? Tu esti atee, de ce urezi ceva de care nu crezi?
Esti o fetita perfida.

| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

Fii sigura ca sunt suficient de inteligenta cat sa nu dau pe afara

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Lauda de sine nu miroase a bine. Si apoi replicile tale nu dau dovada de inteligenta. Nu vreau sa te jignesc dar mie mi se pare chiar urat ca o fata sa vorbeasca asa...

| Dumnezău a răspuns (pentru Flav):

Nu-i bai, ca asa mai vede tot site-ul ce le poate capul unora, si aici ma includ si pe mine.Site-ul asta nu e sfatul batranilor,ca sa se stea ca in Legiune Franceza,mai spun o fantezie-doua oamenii,ce-au mai mancat, ce-au mai primit de Satan Claus, aia-aia.

| anonim_4396 explică (pentru Flav):

Daca reusesc sa te fac sa zambesti, sunt amuzanta, deci mersi.
Craciun fericit? Da, inseamna ca iti doresc toate cele bune pentru ca azi e a doua zi de craciun, ca nu am de ce sa te urasc.

| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

Oh vai, feminino! Mi se rupe de feminitate.

| Flav a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand ceva sau cineva mi se pare penibil, incep sa rad.
Craciun fericit? Tu te-ai declarat atee, faci mistouri pe tema religiei, nu crezi in divinitate. Asadar, de ce pronunti cuvintele astea? Este chiar asa greu sa stai dreapta, fara sa incerci sa fii falsa?
Tie ti se cam rupe de toate. Nici eu nu te urasc, dar atitudinea asta de fata rebela si obraznicaturile tale de puslama neiubita imi semnalizeaza simturile.

| anonim_4396 explică (pentru Flav):

Da, Flav, si ce nu pricepi ca ma refer la zi si nu la sarbatoare? Nu ti-am urat "o zi buna"ci un Craciun fericit, lucru care in situatia de fata sunt sinonime.

| Dumnezău a răspuns:

Copiii din ziua de azi...Nu mai au respect pentru facatorul de drujbe, dom'le! IMPOSSIBRU!

| LotusRadioactiv a răspuns:

Faptul de a crede ca anumite lucruri irealizabile se intampla datorita tie este doar o iluzie a mintii. Autosugestia, ce-i drept, are un rol aparte, insa nu poate influenta Universul, ci doar propiul tau comportament. Experientele daotrate Lui Dumnezeu implica anumite "coincidente" stranii, o coordonare incredibila a intamplarilor in ordinea secundelor, sa ai parte de un "noroc" incredibil, care este mai valoros decat cel de a castiga la loto.

| Symonutzu a răspuns:

Multumesc mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Antipaticu, macar eu am bunica. Tu, la cat de nereusit esti, nu cred ca ai avut nici mama. Doar doi tati, tentativo umana!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gresesti. Am doua bunici vii, una din partea tatalui, alta din a mamei.
Se vede cam ce educatie ai, la cum te porti. Nu degeaba ai fost suspendat.
Si da, si eu stiu sa imi respect parintii si nu recurg la violenta niciodata cu nimeni. Palma a fost data mai mult din reflex si ura de moment, dar crede-ma, la cat a dat ea in mine, m-ai intelege sa stii prin ce chin am trecut si de ce am recurs la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu nu ma hranesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama ma hraneste, nu bunica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eee, asta e altceva.
E a bunicilor. Faza e ca eu incerc sa ma port frumos cu ea, dar am ajuns la apogeu, lucru reprezentat de palma aceea. Dar acel incident nu s-a mai repetat, a fost prima data in viata mea cand am facut asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astea sunt gesturi intime si firesti intr-o relatie, de ce sa ii dau un sut? Ii dau doar daca o face in public. De fapt, nu ii dau, ca nu imi place sa recurg la violenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gagicutu sa aiba grija de ale lui si totul e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt nu iau eu drujba, ci el, ca sa ma satisfaca (,) cu drujba. E o fantezie de-a mea day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha. Suna bine smug

| JelliReloaded a răspuns:

Buna, bliss20!
Nu va inteleg. De ce credeti in ceva incert? De ce credeti povestea aceasta cu nasterea lui Iisus? De unde stiti ca nu este doar o poveste creata in scopul manipularii, iar ziua de 25 decembrie o noua ocazie de a se face reduceri la Kaufland? Parerea mea, nu sariti cu stupid.

| Esperança a răspuns (pentru JelliReloaded):

Nu stiu altii de ce cred,dar eu cred pentru ca am convingerile mele personale,eu nu cred ca asa cred unii si altii ci pentru ca am avut o zi in viata cand L-am intalnit. Daca tu nu crezi nu inseamna ca nu exista,ci ca pur si simplu nu ai avut ocazia sa Il cunosti cu adevarat! Daca ti-as spune prin cate am trecut si cate am facut prin CREDINTA nu m-ai crede si ai zice ca sunt nebuna asa ca prefer sa ma opresc aici. Iar cat despre nastere nu stie nimeni cand s-a nascut,doar ca nu e ceva rau ca sa ai o zi in care sa pui accent mai mult pe acest lucu, pentru ca crestin nu este acela care doar acum isi aminteste, ci acela care are in inima tot timpul anului aceste lucruri!

| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

Raspund eu in locul ei.
Nu te-ai gandit niciodata ca lucrurile pe care le-ai trait nu sunt datorate lui dumnezeu, si doar tie, ca e doar meritul tau, si totul e o iluzie? Nu prea cred.

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

hee hee Nu ai inteles mesajul meu. Eu nu m-am referit la realizari. Iti spun doar atat tu ca si om niciodata nu o sa ajungi sa cunosti un om in intregime,deoarece omul este schimbator, insa Dumnezeu cunoaste omul, ii cunoaste inima. Unul dintre lucrurile pe care le-am facut prin credinta a fost alegerea partenerului si nu am dat gres.

| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

Ai fost norocoasa si atat tot cu partenerul tau, dar ti l-ai fi gasit si fara credinta.

| JelliReloaded a răspuns (pentru lifeForJesus):

Bine ca traieste in tine, dar de ce neaparat dumnezeul biblic? Poate ca zeitatea respectiva chiar traieste in tine, dar de ce sub forma prezentata de biblie? Eu sunt agnostica, sunt de parere ca exista un dumnezeu acolo care ne-a creat, dar este peste puterea noastra de intelegere, biblia fiind o inventie.

| lifeForJesus a răspuns (pentru JelliReloaded):

Crede numai!
Pune-l la încercare, și vei vedea puterea Lui Dumnezeu!
Numai bine! happy

| lifeForJesus a răspuns (pentru JelliReloaded):

"De ce credeți în ceva incert?"
Eu NU cred, sunt SIGUR. de ce? pentru ca EL trăiește în mine!
E minunat! happy
Craciun fericit!