| mentholinks a întrebat:

Se stie ca durerea ii uneste pe oameni. Asta inseamna ca in iad oamenii sunt uniti?

10 răspunsuri:
| CryChristiAN a răspuns:

Dragule, acolo este o durere, incat nimeni nu poate merge mai mult de 2 m. Ei sunt osanditi in intuneric ( bine, exista si afirmatii ale celor care au trecut prin ''near death experience''). DIn spusele lor reiese ca nimeni nu se poate vedea unul pe altul.
Deci, e imposibil. Numai urlete, vaiete si foc.
Doamne fereste! Nu doresc ca nimeni sa ajunga acolo.
Sanatate multa si o seara buna!

| EmaS a răspuns:

Nu cred.

| HueyFreeman a răspuns:

Am auzit ca Nea Luci da bere gratis in iad, e putin cam cald acolo, deci cred ca este calda, dar totusi, el ne da bere gratis.

Răspuns utilizator avertizat
| yanira4u a răspuns:

Prieteni iti gasesti oriunde, si in iad si in rai

| NGheorghe a răspuns:

Doar duscupluta stie ca durerea ii uneste pe oameni. Robia si lipsa de libertate ii uneste pe oameni. Deci deductia ta despre iad este aberanta, totusi oamenii dupa ce mor ajung in groapa, in iad daca ajunge ar ajunge doar sufletele unora.

| William a răspuns:

Sa nu exageram.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Vrei sa astepti pana vei simti pe propria piele?
CINE CREZI CA STIE?
Intreaba pe cineva caruia i-a aratat Iisus iadul, iti va raspunde sigur.

| danut a răspuns:

Plata pacatului (raului facut) este PERSONALA, individuala si nu la gramada.

| tasmania a răspuns:

Nu numai durerea uneste oamenii. am inteles ideea ta, dar gandeste-te ca in iad vor ajunge aceia care nu au vrut sa aiba partasie cu Hristos, cu Dumnezeu. Asa ca partasia lor a fost cu "celalalt", fiindca. Esti ori cu Dumnezeu, ori cu potrivnicul. Ori Satan este cunoscut ca "dezbinatorul"; atunci, e putin probabil sa existe unire in iad.