| anonim_4396 a întrebat:

Semnul pacii (cel pe care il folositi voi crestinii), de ce il folositi? Daca va uitati pe discovery vedeati si voi ca a fost inventat de un satanist si este un semn occult, chiar nu stiu de ce tot il folositi voi crestinii, semnul inseamna ca ai renuntat la crestinism si te-ai alaturat satanismului, cei care l-ati folosit e clara ca numai sunteti credinciosi si ca sa vedeti care este semnul "pacii", este asta : http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0

8 răspunsuri:
| wales a răspuns:

Sunt creștin și nu mă exprim prin semne și nici nu le promovez. Te rog să nu generalizezi.

| doctorul5 a răspuns:

Ce marca de sampanie ai "gustat" de revelion? happy

| danut a răspuns:

Citind raspunsurile de pana acum am descoperit ca ai primit cele mai pertinente si reale informatii. Deci in practica poti afla ca religia crestina NU ARE nici un semn, faptul ca unii dintre crestini apeleaza la semnul crucii este doar problema strict individuala a acestora si nu al religiei lui Isus Hristos (unde ai citit tu ca Dumnezeu a spus sa ne facem CEVA semne?). Deci ce ai scris tu nu sunt decat aiureli ce-ti bantuie intelighentia dar nimic real.

Răspuns utilizator avertizat
| DeliaDaniela a răspuns:

Semnul crucii isi are originea in Caldeea antica.In aceasta tara crucea era folosita ca simbol al zeului Tamuz. Astfel "Tau" sau "T" in forma cea mai frecventa cu bara transversala lasata mai jos, a fost adoptata ca simbol al crucii lui Cristos!
Este ciudat ca, cu mult timp inainte de nasterea lui Crisos si de atunci incoace, crucea era folosita ca simbol sacru in tari in care nu ajunsesera invataturile bisericii! [ cine stie istorie stie aceste lucruri, daca nu... mai multe informatii se pot gasi si pe internet ].
In plus cum ramane cu porunca :" Să nu-ţi faci chip cioplit, nici vreo înfăţişare a celor ce sunt sus în cer, sau jos pe pamant..."? Crucea este facuta de om si oamenii se inchina la ea... oare se respecta porunca lui d-zeu daca noi ne inchinam la cruce?

| deceeu a răspuns:

Te-ai dilit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, din câte ştiu reprezintă o cruce întoarsă inventată de Nero, un persecutor al creştinilor care cică îl venera pe Satan. Şi nu ştiu dacă are vreo legătură, dar eu cred în Illuminati şi s-ar putea ca ceea ce spui tu aici să fie adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma boule ca asa vazui o postare mai devreme ca oamenii se trag din animale nu din adam si eva.deci ma boule,crucea pentru crestini nu e.un semn.e o arma,e o poarta,e un tron pe care sta rastignita dreptatea,dragostea, mila si iertarea. rastignita de aceasta lume buna de pus la rana, aceasta lume care nici in al 12 ceas nu vrea sa vada.tu esti orb? inseamna ca nu esti bou ci cartita.dar si aia ma se descurca mai bine in pamant oarba decat tine pe pamant cu doi ochi, si nu prin grija ta, care ii ai dar nu vezi bine.saracule.chiar ca esti demn de mila. daca esti din lume.si faptele lumii le vezi dar pe ale lui Dumnezeu nu.