| Ionut1492 a întrebat:

Sfântul Andrei chiar a trecut pe la peștera care-i poarta numele, sau este doar o alta legenda creștina?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Care pestera, cine l-a vazut pe acolo?

| thealchemist a răspuns:

Depinde pe cine crezi, BOR crede ca se trage din sf. Andrei, iar istoricii cred ca nici macar n-a trecut prin Dobrogea.

| danay72 a răspuns:

Nu este apostolul Andrei din Biblie, pentru ca nu ni se spun aceste lucruri despre el, in Scripturi.

| krazzy a răspuns:

Da a trecut, ca altfel nu i-ar purta numele, nici localitatile din zona aceea, plus alte numeroase toponime ce rezuta din numele sau.

| Dandanache a răspuns (pentru krazzy):

Și pe la trecerile de cale ferata a trecut?