| OctavianDanielMaria a întrebat:

Si unde apare profetia ca Jesus se naste dintr-o virgina? Sau ca Jesus o sa vina din Egipt?

10 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Din cauza unuia care are schizofrenie acum lumea e religioasa...

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

Nu ai obosit?

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Imi convine nu/mi convine te tolerez. Sper sa te distrezi de minune prin raspunsurile pe care le cauti.

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mai bine taceai si erai mai castigat.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

"Iată Fecioara va lua în pântece şi va naşte fiu şi se va chema numele lui Emanuel (ce se tălmăceşte: cu noi este Dumnezeu)" (Isaia 7, 14)
"Când Israel era tânăr, Eu îl iubeam, și din Egipt am chemat pe fiul Meu." (Osea 11, 1)

Răspuns utilizator avertizat