| anonomam a întrebat:

Stiti ca atunci cand se sfințește o biserica si toti preoții intra in altar pe Sfânta Masă exista o gaură în mijloc puteti sa mi explicați care este faza cu ea si ce se pune in ea?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Moaștele sfinte ale unui sfânt ce va purta hramul acelei beserici.
Adică o mică bucată din ceva putreziciune cică sfântă(real o bucată din cadavrul unui om considerat sfânt de popi) a unui om „sfânt".
Astea-s ritualuri prostești, și îi compătimesc pe cei ce participă la așa mizerii religioase.

| anonomam explică (pentru DeyCj):

Doar atât pune...moaștele unui sfânt?

| DeyCj a răspuns (pentru anonomam):

Conform ritualului da.Acuma că pot îngropa acolo și comori, bani furați, etc, asta e plauzibil laughing, dar nu are treaba cu acest ritual.