| AtIr a întrebat:

Stiu ca nu e tocmai bine ce am facut. Am scris pe facebook unor clarvazatori,prenumele meu, data nasterii.Am vrut sa imi zica si mie cate ceva din viitor.Nu prea sunt cu astea, dar am fost curioasa.In schimb,mi-a raspuns doar una dintre ele.Mi-a zis ca mi-a cautat in carti si sa o sun sa vorbim la telefon. Eu acum, nu mai vreau...nu am mai raspuns nimic.Chiar daca mi-a cautat nu vreau sa vorbesc cu ea si nici cu celelalte. Poate sa-mi faca vreun rau daca nu mai sun? sau chestii de genul.Imi pare rau.

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Stai calm, crezi ca isi bat capul, ei fac pentru bani lucrurile astea, au fost interesati pentru ca te-au crezut un potential client. Ar putea sa iti faca rau si sa afle mai multe despre tine, fie prin clarvazatorie (daca am scris corect) fie prin hack-uri, daca se pricep iti afla ip-ul si pot sa mearga mai departe. Dar nu-ti face griji, spune-le eventual ca te-ai razgandit.

14 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, o sa-ti zica ei ca-ti fac farmece daca nu scoti banu' sau nu dai telefon cu plata. Vrajeli.

| RAY a răspuns:

E asa greu de inteles ca nu exista viitor, exista doar prezent, noi ne construim viitorul cu mainile noastre, numai da banii aiurea pe asa zise vrajitoare ca nici ele nu stiau multe de dna pana nu lea batut la usa, cum e cu 6/49 ce naiba gandeste rational, viitorul nul stie absolut nimeni, ca uni spun va ploaia anul asta e ceva rational, uni se inspira din trecut pentru a da sens unui viitor gen nostradamus el s-a inspirat din trecut ca vor fi cutremure, indundati nu e ceva nou, ciudat criza din 2008 din usa nu a precizo nimeni asa ca curiozitate sau atentatele de la 11 septembrie

Răspuns utilizator avertizat
| TrăieşteClipa a răspuns:

Si clarvazatorii din ce mai traiesc daca tu te-ai razgandit?
Ei nu trebuie sa manance?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti astia afla de pe facebook, tot ce iti ghicesc restul deduc.suna la telefon si spune-i; esti ghicitoarea .....cum o cheama? da.ia ghiceste cine sant? si te vei lamuri.

| AtIr explică (pentru anonim_4396):

Din moment ce nu am mai raspuns nimic, au trecut deja 5 zile...cred ca se ocupa de alti oameni. cred ca si-a dat seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă au nr. de telefon îți pot afla adresa și eventual vin să fure.
În rest nimic.

| Eduard196 a răspuns:

Am auzit cazul unei fete care a fost la clarvazatoare si i-a spus ca in seara aia o sa moara. Era de alta religie si nu ortodoxa fata. Nu cred ca ai ce sa patesti dar in nici un caz sa nu mai faci asta

| 熊Panda熊 a răspuns:

Mai bine intrebi un preot.

| Inferno a răspuns (pentru 熊Panda熊):

Un preot sau sa viziteze oracolul din Delphi, si el se ocupa de chestiile astea.

| Iliotropion a răspuns:

Spovedește-te și citește acatistul Sfântului Duh sau ce îți spune preotul. Nu prea are ce să-ți facă mai ales dacă duci o viață creștină, dar dacă știe vârsta își dă seama de starea de naivitate și cum să te prostească. Probabil au prea multe persoane care apelează la ei și nu mai țin minte, blochează orice legătură în mod preventiv și nu mai apela nici în viața reală la așa ceva că intrii la datorii cu ei și ai probleme după.

| Mindilica a răspuns:

A fi curios nu este un defect. Sfatul meu este ca, nu trebuie sa apelam la asa ceva pentru a ne ghici viitorul. Aceste femei nu spun adevarul si percep sume colosale de aceea, evita-le!

| yonutnut a răspuns:

Daca nu are nici un lucru de al tau nu iti poate face absolut nimic

| AtIr explică (pentru yonutnut):

Doar prenumele si data nasterii...in rest nimic..nici nu am mai vorbit cu ea nici pe facebook..de sunat nici pe atat