| ЖAngelOfLoveЖ a întrebat:

Stiu ca pare stupida si copilareasca intrebarea mea, dar ce intelegeti voi prin Sfarsitul Lumii?! Am tot dat de filme despre acest capitol, (din intamplare) si ma intreb, daca as putea avea mai multe cunostinte si idei aiuriste asupra-i? Va rog frumos, cel mai bun raspuns, poate avea si o funda happy.

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Ganditi-va ce spune Hristos in sfanta Evanghe­lie: „Ca in zilele lui Noe, asa va fi si venirea Fiului Omului" (Mt 24, 37). Adica, asa cum pe vremea lui Noe oamenii nu credeau, ei radeau, pana cand a venit pe neasteptate mania lui Dumnezeu si potopul si a inecat lumea intreaga, asa si acum, la a Doua Venire a Hristosului nostru oamenii nu vor crede, cum n-au crezut nici atunci. Cuvintele pe care vi le spun nu sunt ale mele, sunt cuvintele Duhului Sfant si daca vrea cineva sa creada, fiecare e liber sa faca cum vrea.

36 răspunsuri:
| Zurelin a răspuns (pentru ErrorFound):

Asa-i? mai uitate la tine nu intelegi nimic dar scrii tot.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Zurelin):

Imi pare rau, dar Pamantul s-a format datorita gravitatii, asa cum s-au format (si inca se mai formeaza) toate celelalte planete. Da na, libertatea de exprimare si stiinta ie naspa amandoua.

| HueyFreeman a răspuns (pentru HueyFreeman):

Gravitatiei*

| ErrorFound a răspuns (pentru Zurelin):

Si ce anume nu inteleg, draga?

| Mikhtarian a răspuns (pentru EmaS):

Si chiar asa, vad ca din ce in ce mai putina lume mai crede, din pacate.
Bine punctat draga Ema.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da, daca crezi in existenta lui Dumnezeu, si daca ai posibilitatea sa citesti in Biblie, iata ce spune Isus in Evanghelia lui Matei 7:21, 23; Matei24; 21-36.; Tefania 1:17-18; Tefania 2:1-3.Daca consideri citeste. Deci este vorba de sfarsitul lumii instrainata de Dumnezeu, a unor oameni lipsiti de pietate, a unei lumi care zace in puterea celui rau. Citeste 1 Ioan 5:19. Ziua de razbunare a lui Dumnezeu pe Satan si pe elementele ce sunt de partea lui (oameni si ingeri) zi ce poarta numele de Armaghedon (razboiul decisiv a Dumnezeului Atotputernic> )Zi in care o mare multime de oameni vor fi salvati, (cei care fac voia lui D-zeu ) Apocalipsa 16:! 6; si Apocalipsa 7:9-14. Se poate ca ai vrea si tu sa te numeri printre cei salvati, poti afla cum. Ioan 3:16; Ioan 17:3; Romani 10:10- 13.