| Gogu06 a întrebat:

Sunt credincios il iubesc pe Dumnezeu, pe IIsus, iubesc religia crestina, sunt un baiet care merge la biserica zilnic, chiar si duminica as vrea sa stiu daca mai sunt si altii ca mine sa ne strangem cu totii daca se poate sa ne ducem la un spital de boli mintale si sa ramanem dracu acolo de nesanatosi ce sunteti.

33 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Trolling de nota 10. Cu felicitari.

NOname
| NOname a răspuns:

Îmi place cum gândeşti.hee hee

Răspuns utilizator avertizat
| mODIN a răspuns:

rolling on the floor))))

| mODIN a răspuns:

PS:Chestia asta va fi raportata si stearsa.Deci da-i copy de acum.

| milan9 a răspuns:

Un "studiu" oferit de o sectă nu este altceva decât un curs de "initiere" in secta respectiva, de manipulare prin nuante si sensuri alterate, de orientare si formare însuşi a modului de a privi lucrurile într-un anumit fel, dorit de ei, viciat...
Si..., o dată ce modul de gândire este viciat, toate ideile vor fi forţat interpretate în acea direcţie.
Sute de secte oferă pe la noi "Studiile biblice" şi tot atâtea moduri de interpretare diferite vor exista, pentru a se crea impresia că Scriptura susţine fix gruparea lor.
De aceea există astăzi aproape 40000 de secte rupte de Biserică…

| sublime89 a răspuns:

O sa aveti nevoie cam de multe spitale ca sa incapeti toti. Mai multe decat exista pe tot globul probabil laughing

| Deaad a răspuns:

Mie mi-a placut laughing

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da, ati putea accesa siteul JW.Orgsi sa vedeti brosura:,, Tineri, ce ve-ti face cu viata voastra "? Viata voastra incotro? Azi multi fac haz, dar nu au habar incotro se indreapta. Doar apropiindu-te de Dumnezeu cu o inima sincera, poti sa-i dai un sens vietii tale. Doar Lui ii datoram viata, si doar El stie ce este mai bun pentru fiecare. Toti suntem pacatosi, gresim in multe feluri, dar este importanta umilinta si dispozitia de-a ne corecta si a ne lasa invatati de Dumnezeu prin Cuvantul Saupentru ai da un sens vietii noastre.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Oamenii pot avea un scop in viata si fara Dumnezeu.
"Toti suntem pacatosi, gresim in multe feluri, dar este importanta umilinta si dispozitia de-a ne corecta si a ne lasa invatati de Dumnezeu prin Cuvantul Saupentru ai da un sens vietii noastre."
-Adica toti oamenii sunt niste pacatosi nenorociti si scopul lor in viata este sa convinga o fiinta atotputernica sa nu-i trimita in iad?

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

In totdeauna ai gandit astfel? Crezi ca este mai sanatos sa fii arogant si plin de tine, decat sa recunosti, ca nu putem sa ne masuram pasii si zilele fara cel ce ne-a creat? Ce realizari are omul fara Dumnezeu? Unde merge? Bogatii lumii, de unde au surse de bogatie? Ce au primit prin meritul lor? Valorile cui le exploateaza?

| DarkAndDreary a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Dar ateii bogati de unde au bani? De la Satan, nu?

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Lumea lui Satan este prospera. Vezi cate mojicii se fac peste tot? Din munca cinstita, greu te faci bogat. Dar lumea trece si placerile ei la fel, dar cine face vointa lui Dumnezeu ramane.(2Ioan 2:15-17).

| DarkAndDreary a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Crestin bogat = Dumnezeu l-a binecuvantat
Crestin sarac = Dumnezeu il pune la incercare
Ateu bogat = Satan i-a dat bani
Ateu sarac = Dumnezeu il pedepseste.

| NGheorghe a răspuns:

Ai nota 4 la gramatica.(din partea mea)

| Gogu06 explică (pentru NGheorghe):

4? cam mult prietene, eu mi-as da 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa gramatica semeni mai degraba a ateu de TPU.
" as vrea sa stiu daca mai sunt si altii ca mine"
Din pacate da.

"sa ne strangem cu totii daca se poate sa ne ducem la un spital de boli mintale "

O idee buna.
Succes.

| BlackSulphur a răspuns:

... What?

| DarkAndDreary a răspuns:

Păi da.

| Gogu06 explică:

Extraordinar, adevarul este ca majoritatea fanaticilor astia credinciosi sunt toti niste olimpici si niste doctoranzi de cea mai inalta speta.

Contrar a ce va invata religia, voi sau majoritatea dintre voi nu faceti altceva decat sa ii jigniti sau sa incercati sa ii jigniti pe cei care nu va impartasesc filozofia de viata, credinta, sa va prefaceti mai destepti ca ei, sa criticati, sa barfiti, sa faceti niste afirmatii fara fond si sa jigniti, nu mai vorbesc de faptul ca aveti niste frustrari care vi se vad in privire si un aer superior. Asta este motivul pentru care va ia lumea la misto, pentru ca sunteti opusul a ceea ce credeti.

Drept dovada, daniel1492 mi-ai dat si ignore

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Gogu06):

Corect.

"Drept dovada, daniel1492 mi-ai dat si ignore"
-Bun venit in grup laughing
Asa face un crestin adevarat care isi iubeste aproapele.

| NOname a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Am vreo 20 de ignoruri date din iubirea creştină şi doar vreo 2-3 date de ateii mai loviţi la cap, din frustrări de altă natură (mi-am făcut şi o listă; mă interesa raportul).

| DarkAndDreary a răspuns (pentru NOname):

Observ ca te iubesc mult crestinii.

| CinevaNou a răspuns (pentru Gogu06):

Stai pe pace, ca are 2 conturi. Cu unul citeste si cu celalalt raspunde+ignore.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru CinevaNou):

De ce ar avea nevoie de doua?

| CinevaNou a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Cand dai ignore cuiva nu-i mai vezi raspunsurile si intrebarile, dar el cumva tot continua sa raspunda la ele. Sau poate nu e atat de destept si se joaca la lista de ignore toata ziua.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru CinevaNou):

Oh, inteleg.

Răspuns utilizator avertizat
| Ottakringer a răspuns:

Super! Meriti o Shaorma! laughing

| FashionKitty a răspuns:

Pai in cazul asta ar trebui sa internezi cam multe persoane. laughing Dar ai dreptate, crestinismul a ajuns ceva nesanatos, chiar daca avea niste idei bune la inceput (cam mult spus totusi), adica imi place ideea de a fi o persoana buna dar nu-mi place idea de a-l sluji pe dumnezeu, adica eu sunt ateu totusi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru FashionKitty):

Crestinismul ca filozofie mod de viata ai spune ca poate fi ok, dar ca religie nu prea.

| xStixx a răspuns:

Nu am înţeles nimic din chestia asta. [ ai zis să mergeţi toţi la un spital de nebuni şi după aia ai zis să rămână ei, te-ai referit doar la ei, dar ai zis că şi tu vrei să mergi rolling on the floor)))) ]
Ce să spun, amuzant textul ăsta care l-ai scris. laughing)

| Tiberiuss a răspuns:

Nu sunteti sanatosi fratre. Am ras atat de tare cum intrase intr-o intorsatura de aia de 180 de grade. Tot respectul frate. As vrea sa strang frumos o comunitate de atei si sa vorbim asa impreuna ca as rade toata ziua laughing