| Gogu06 a întrebat:

Sunt credincios il iubesc pe Dumnezeu, pe IIsus, iubesc religia crestina, sunt un baiet care merge la biserica zilnic, chiar si duminica as vrea sa stiu daca mai sunt si altii ca mine sa ne strangem cu totii daca se poate sa ne ducem la un spital de boli mintale si sa ramanem dracu acolo de nesanatosi ce sunteti.

33 răspunsuri:
| DarkAndDreary a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Dar ateii bogati de unde au bani? De la Satan, nu?

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Lumea lui Satan este prospera. Vezi cate mojicii se fac peste tot? Din munca cinstita, greu te faci bogat. Dar lumea trece si placerile ei la fel, dar cine face vointa lui Dumnezeu ramane.(2Ioan 2:15-17).

| DarkAndDreary a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Crestin bogat = Dumnezeu l-a binecuvantat
Crestin sarac = Dumnezeu il pune la incercare
Ateu bogat = Satan i-a dat bani
Ateu sarac = Dumnezeu il pedepseste.