| RAY a întrebat:

Sunt jocuri care sunt interzise de biblie? Religie?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da, cele erotice și cele de noroc.

9 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ămm... jocurile de noroc?

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Buna idee

| mentholinks a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu sunt interzise in Biblie ci in Coran.

| FaraNume1245 a răspuns:

"De-a mama și de-a tata"

| Ssssmokin a răspuns:

Cred ca daca l-ai intreba pe un preot de GTA V, sigur ti-ar spune ca ii pacat sa il joci big grin

| RAY explică (pentru Ssssmokin):

Daca dai de un pomohaci isi propune sa il jucati impreuna ))))))))

| Ssssmokin a răspuns (pentru RAY):

Cred ca ar alege GTA IV: Ballad of gay Tony laughing

| AdiZNoni a răspuns:

Nu. Biblia e doar un ghid orientativ care să te ghideze spre o cale mai bună. Dar la cât a fost modificată de om de când a apărut, mâine poimâine o să apară în Biblie că pățești ceva rău dacă nu donezi fonduri pentru catedrala neamului.

Dumnezeu nu te pedepsește, tu te poți pedepsi singur doar prin faptele tale, deoarece orice acțiune are și o consecință, fie bună sau rea.

Un exemplu bun și logic, ar fi jocurile de noroc. Dumnezeu nu-ți interzice să joci la păcănele. Dar dacă nu știi să te controlezi și îți dai toți banii, poți ajunge pe stradă din cauza ta. Dumnezeu doar ți-a zis că nu e bine, că tu ai făcut cum ai vrut tu și ai pățit ceva, e strict din cauza ta.

Dumnezeu îți dă liberul arbitru, tu faci ce vrei din punct de vedere spiritual. Ce e interzis e prin legea fizică. Pe aia trebuie să o respecți.