| Wehrmacht a întrebat:

"'Tineti prietenii aporate si dusmanii si mai aproape"'. Tinand cont ca am postat la religie deja stiti ce vreau sa zic nu? Trebuie sa il tinem pe Dumnezeu aproape si pe diavol si mai aproape?happyAdica... asta reiese din proverbul ala.

21 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Hei Satan, watz up?

Răspuns utilizator avertizat
| miradoniz a răspuns:

Da,faza e ca Dumnezeu nu prea se baga asa în seama! Este Prea Umil, Preabunul, pentru a se bate cu pumnul în piept"uite câte fac Eu pentru tine!"
Cel rau e mai galagios-mai vizibil.

| barbattttt a răspuns:

Pe Dumnezeu trebuie sa-L tinem aproape, si pe diavol nu trebuie sa-l subestimam; el(diavolul) este siret, inteligent si rau iar noi nu trebuie sa credem ca este un dracusor mic care fuge cand vede Biblia, cruce...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem stapanitit de prostia omeneasca, iar cel mai bun exemplu esti tu! Unde scrie in biblie chestia asta? E un proverb romanesc si logi, ca in acest caz nu se aplica.Dar... din moment ce nu ai creier nu prea poti gandi, dra minte sa ai si logica.

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Chill out, bea un Ice Tea.

Răspuns utilizator avertizat
| Wehrmacht explică (pentru anonim_4396):

Ok! voi nu faceti diferenta intre seriozitate si caterinca.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba @fuckyourhead, cred ca ai baut tu prea mult ice tea si te doare capu, ce te bagi? Crezi ca migrena e contagioasa si vrei sa mi-o dai si mie?

| Trinitas a răspuns (pentru anonim_4396):

Alt copchil care se baga-n seama. Cati ani ai? Sigur nu mai mult de 13. Plod cazut in cap, vorbesti de prostie cand ai o exprimare de zici ca ai invatat romana cu femeia de serviciu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Trinitas):

Ma doare pe mien in c*r. Ma exprim mai bine decat o cur*a ca tine!

| Trinitas a răspuns (pentru anonim_4396):

*mine

Ma-ta stie ce faci tu la calculator?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Trinitas):

Da mama ta stie ca te caci pe tine cu metallica in fiecare zi si altceva nu mai sti?

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum am zis, chill.
Tu ai MARE nevoie de o vacanță departe de internet și oameni în general, poate așa te mai detensionezi.

| basexcu a răspuns:

Da,ia-l in brate!

| ArTistuL a răspuns:

Nu, ai inteles gresit acest proverb are o semnificatie ascunsa... cred, dar in Dumnezeu sigur trebuie sa crezi ca sigur nu vrei sa ajungi la chin(in iad)