| Ele94 a întrebat:

TPU Dumnezeu te iubeste daca asculti si Muzica Rock adica Orice Trupa Rock adica Led Zeppelin Stairway To Heaven Scara catre cer asa The Rain Song Comunication Breakdown Kiss Reason To Live Love Gun Black Sabbath Paranoid asa Bon Jovi Livin' On A Prayer ca eu de de asta intreb ca mi-e frica sa mai ascult muzica Rock ca eu sunt Crestin Ortodox da mi-e frica ca daca ascult orice trupa Rock nu ma mai iubeste Dumnezeu ce fac dupa aia crying

39 răspunsuri:
| KubetiiOO a răspuns:

Stai linistita:* Dumnezeu ne iubeste orice am face.Adica nu chiar (dupa parerea mea Dumnezeu nu te mai iubeste daca furi si omori si jefuiesti si astea)Dumnezeu ne-a facut liberi dar vom raspunde cand vom muri, la judecata de apoi de ceea ce am facut.Asta nu e ceva rau, nu te uraste Dumnezeu daca asculti melodii rock.te pup si sper ca te-am ajutat:*! Pa-pawave.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

laughing oh go on sunt unele lucruri mult mai grave... si ce ai vrea sa asculti? manele laughing, e mult mai bine rock

| alexuts28 a răspuns:

Dumnezeu iubeste pe toata lumea! Dumnezeu iubeste chiar si criminalii ( desi nu este incantat de fapta lor ), mereu ne da o sansa sa ne intoarcem la credinta.

| MishuD a răspuns:

Asculta mai ce ai chef, lasa popimea sa se ingrijeasca cu dilemele astea. Traieste`ti viata cum iti place, respecta`i pe ceilalti si fii fericit. Iti bati capul cu inutilitati. Si eu's "botezat" ortodox si ma doare in pix, la fel de bine puteam fi botezat orice altceva ca mi-era tot una.
Asa ca... Let there be rock!

| ciprianb a răspuns:

Genurile nu se discuta.

| Esperança a răspuns:

Muzica din lume te indeparteaza de Dumnezeu, muzica care aduce lauda lui Dumnezeu te indeparteaza de lume si te apropie de Cer!
Cheia e la tine. Tu alegi usa care o deschizi si usa care o inchizi!

| NoNsEnS a răspuns:

De ce sa nu te mai iubesca? In biblie nu scrie ca este interzis muzica~Fiecare este liber sa asculte ce muzica vreai~~ FUNDA:d

| AlaRau666 a răspuns:

Poi daca crezi in Dumnezeu el te iubesti oricerfi
Pls funda

| MyShadow a răspuns:

laughing Dumnezeu nu tine seama de asta. Rock-ul este un gen de muzica mai expresiv, nu o crima. Poti sta linistit!

| iulian87 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=6IyVLQpJE80&feature=related dude wtf! =))) daca te duci duminica de duminica la biserica! nucred ca ai probleme =))

| LovellyAngel a răspuns:

Bine ar fi daca am asculta toti muzica Rock, si nimeni nu ar mai fura, injura, omora, minti etc. Ar fi chiar minunat! Tu respecta-i pe ceilalti, nu fura si alte cele. Daca asculti Rock nu e nicio paguba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai muzica rock nu prea este recomandata deoarece canta APROAPE numai dementi(innafra de bon jovi)iar daca o sa asculti prea des o sa devi dependent...de exemplu cand te plictisesti sau cand te simti deprimat incearca sa asculti muzica pop sau clasica. Apropo cred ca D-zeu nu te iubeste doar daca asculti muzica rock...trebuie sa mergi des la Biserica ca sa iti ierte pacatele

Răspuns utilizator avertizat
| benny a răspuns:

O intrebare pusa fara rost

| BLKZ a răspuns:

Esti cumva vreun troll de pui intrebari de astea? In orice caz, ca sa fiu scurt si la obiect, Dumnezeu iubeste toti oamenii.

| anonim4565 a răspuns:

Nu
si nu stiu ce sa zic dar nu pari niciun fel de crestin
Dumnezeu iubeste si pe cel pacatos dar uraste pacatul e si drept deci nu stiu ce sa zic dar is sigur ca nu-i place sa asculti asta

| LotteCharlotte a răspuns:

Intrebare de amuzament? raised eyebrows
anyway, grav este daca asculti manele! Dar rockul de genul asta si lu' Dumnezeu cred ca-i place. So keep calm and let's rock.

| Nolkyz a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha? straight face Imi creste tensiunea.

| Nolkyz a răspuns:

Invata sa folosesti virgula si majusculele cand trebuie.

| EmaS a răspuns (pentru MishuD):

Bucură-te, tinere, în tinereţea ta, fii cu inima veselă cât eşti tânăr, umblă pe căile alese de inima ta şi plăcute ochilor tăi; dar să ştii că pentru toate acestea te va chema Dumnezeu la judecată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nolkyz):

Decat sa comentezi si sa faci conversatii fara rost mai bine taci si uitate in farfuria ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nolkyz):

Maii! Nu mai comenta asa fara rost... daca dai un raspuns da legat de intrebare! NU ne mai face noua nervi ca sa nu mai putem sa mai dormim la noapte din cauza ta!

| Nolkyz a răspuns (pentru anonim_4396):

Va fac voua nervi? Da' cine va pune? laughing Intr-adevar se vor enerva aceia care se vor simti atinsi... Initial "Invata sa folosesti virgula si majusculele cand trebuie." era pentru EleninNWO2033 dar acum vad ca e valabil si pentru dumneata.

| Nolkyz a răspuns (pentru anonim_4396):

Si da, prima replica la mesajul tau era legata de intrebare, insa nu ai cum sa iti dai seama... Nu tu. Altii da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi place rockul dar consider ca dumnezeul nu are nici o treaba cu ce asculti tu clar

| MishuD a răspuns (pentru EmaS):

DA? si daca tu nu faci decat sa iti pierzi viata limitandu`ti poftele si traind in sihastrie printre oameni ca apoi sa ajungi la final si sa mori nefericita si plina de regrete afland ca nu exista nimic din ceea ce ai sustinut toata viata?
Nu o sa regreti?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru MishuD):

Dar eu sunt foarte fericita, imi traiesc viata. Am o familie frumoasa, ne iubim si ne respectam, megem impreuna in excursii, ne bucuram de fiecare zi impreuna! Nu am de ce sa regret, pentru ca am trait frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nolkyz):

Ma refeream la raspunsul pe care mi l-ai dat mie."Ha? imi creste tensiunea".ce sa spun...du-te la doctor ca sa nu te imbolnavesticrying