| Ele94 a întrebat:

TPU e adevarat ca daca asculti muzica Rock cum sunt Trupele de Rock Kiss AC/DC Led Zeppelin Bon Jovi Black Sabbath Slipknot etc ajungi in Iad ca cica daca asculti melodia asta va dau si linkul http://www.youtube.com/watch?v=9Q7Vr3yQYWQ si se numeste in Romana tradusa melodia Scara catre Cer sau cam asa suna tradusa in limba Romana ajungi in Iad daca asculti melodia asta de la Led Zeppelin Scara Catre Cer ca zice ca au Mesaje Satanice ascunse in Melodii Celebre cum e asta de la Led Zeppelin http://www.youtube.com/watch?v=9Q7Vr3yQYWQ si The Rain Song http://www.youtube.com/watch?v=frActpwbt1I si zice ca ajungi in Iad ca sunt inversate care zic cuvinte Satan 666 da eu nu dau din Cap cand ascult muzica :)) =)) sau fac semnul ala care se spune ca e al caprei care are coarne nu il fac eu ascult doar de placere muzica Rock da eu acum nici nu mai stiu ce sa cred sa ascult in continuare muzica Rock sau sa ma las de genu asta ca Manelele le detest nu le suport imi vine si greata cand aud de de ele sau Muzica Religioasa :)) =)) da eu sunt Crestin Ortodox ma rog Noaptea la Dumnezeu si cand ascult muzica Rock nu fac semnul acela care se spune ca e al caprei Coarnele ca zice ca daca faci semnu ala esti Binecuvantat de Satan :)) =)) ce porcarie acum nici nu mai stiu ce sa cred voi ce ziceti? P. S Funda

14 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

M-am pierdut printre rânduri. Mai bagă şi câte o virgulă.
Şi nu,nu se întâmplă nimic dacă asculţi Led Zeppelin. Sunt doar o trupă rock,una din cele mai bine. Şi da,sunt unii găinari care spun că melodia ar avea unele parţi care,ascultate invers,sunt sataniste.
Dar cine ar fi atât de idiot încât să asculte o melodie de la coadă la cap? Şi, de ce ar ascunde asta, când sunt atâtea trupe care cântă despre satanism sau sunt împotriva religiilor.

| kamykaze88 a răspuns:

Da muzica rock este asociata cu Satana si Satanismul. Eu spre exemplu ascult black metal si death metal. Nu o sa ajungi in iad dar ai grija daca asculti rock intr-o zi ai sa ajungi sa-ti pui anumite intrebari...

| Popcorncubranza a răspuns:

Eu zic ca e o porcarie, ce legatura are rocku cu asta? Doamne, imediat o sa zica ca e interzis sa avem o capra ca e semn satanist.

| spookydrums a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=tvCEybVopi0
Daca asculti ASTA s-ar putea sa ajungi in Iad. Trupele pe care le-ai mentionat mai sus au avut parte de multe scandaluri legate de aspectul asta, dar a fost o foarte buna idee de promovare si de obicei nimic mai mult. Sunt sigur ca nu se supara Dumnezeu pe tine ca asculti Led Zeppelin, mult mai important e sa fii o persoana morala si corecta...Muzica e doar muzica si atat.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu (Isus Hristos) este etern. Fiindcă ce se poate cunoaşte despre Dumnezeu le este descoperit în ei instinctiv, căci le-a fost arătat de Dumnezeu. În adevăr, însuşirile nevăzute ale Lui, puterea Lui veşnică şi dumnezeirea Lui se văd lămurit, de la facerea lumii, când te uiţi cu băgare de seamă la ele în lucrurile făcute de El. Aşa că nu se pot dezvinovăţi;
fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat.
S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;
Știm cu toții că Dumnezeu există, unii pur și simplu nu doresc să schimbe direcția!
Nu există nici măcar o ființă umană de pe pământ care nu știe că Dumnezeu există.
El a făcut ca toţi oamenii, ieşiţi dintr-unul singur, să locuiască pe toată faţa pământului; le-a aşezat anumite vremuri şi a pus anumite hotare locuinţei lor, ca ei să caute pe Dumnezeu şi să se silească să-L găsească bâjbâind, măcar că nu este departe de fiecare din noi.
Căci în El avem viaţa, mişcarea şi fiinţa, după cum au zis şi unii din poeţii voştri: „Suntem din neamul Lui…"
Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască;
pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…"
Faptele Apostolilor 27:30
Nu există pace pentru cei răi, zice Domnul | http://www.youtube.com/......?/playlist
Cine este Dumnezeu: http://divinerevelationonholiness.org/book/chapter6.php Motivul pentru viață
https://www.youtube.com/watch?v=qxPZHkkTlLo&feature=youtube_gdata_player
De ce Biblia nu este Cuvântul lui Dumnezeu
http://www.youtube.com/watch?v=PwmpTgCoHKY
Intoarce te de la păcat sau pregăteste te pentru Infern. http://www.youtube.com/watch?v=VMnNVULxYco&feature=youtube_gdata_player
Strategiile lui Satan pentru Umanitate
http://www.youtube.com/watch?v=DRJqA-oKi20
Din experienta mea Dumnezeu a răspuns la rugăciunea mea, cum am spus în Biblie, cere și ti se va da!
Dumnezeu a iubit lumea atât de mult încât a dat pe Fiul Său să moară PENTRU ca oricin e crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vesnica.
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece. Matei 24:35
Citeste cuvintele cuvintele Lui Isus inregistrate in evanghelile Matei, Marcu, Luca si Ioan.
Pe cine Mă nesocoteşte şi nu primeşte cuvintele Mele, are cine -l osîndi: Cuvîntul, pe care l-am vestit Eu, acela îl va osîndi în ziua de apoi.
Ioan 12:48
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece.
Matei 24:35

Deci fa ce spune El.
Daca vrei sa ajungi in RAI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm ai ascultat Golden Resurrection sau Theocracy sunt trupe de power metal cu mesaj crestin.

| Ţepeşu a răspuns:

LOL, eu ascult rap si hip-hop, mi-a zis si profa ca daca ascult o sa ajung in iad, dar zau asa, daca mie imi place, ce sa fac? Si nu, nu sunt ateu.

| Lămâie00 a răspuns:

Aolo, tu spui ca ajungi in iad daca asculti ACDC si Led Zeppelin, eu daca ascult Mayhem si Gorgoroth unde ajung? In fundul ghenei?

| iza4ever a răspuns:

laughing Okey. Mi-a placut ce am citit. Nu ai cum sa ajungi in Iad pentru asa ceva. Doamne, asta ar fi culmea culmilor, sa ajungi in Iad pentru ca asculti Led Zeppelin. Led Zeppelin este o formatie de rock ca oricare alta.

Acum ca veni vorba de ascultat sau citit invers versurile respectiv melodia. Este o tampenie totala. Iti zic sigur, daca vezi pe cineva ca sta si asculta o melodie invers ca sa vada daca e satanista inseamna ca ii lipseste un neuron sau doi, daca nu cumva mai multi.

Sincer vorbind nu cred ca Dumnezeu o sa ne pedepseasca cand o sa murim pentru ca am ascultat rock. Pentru ca daca ar fi asa pe mine ar trebui sa m omoare de pe acum pentru ca o sa mai ascult rock mult si bine de acum incolo.

Nu te gandi ca ajungi in Iad daca asculti o melodie care iti place. Si nu crede tot ce zic ceilalti. Asculta ce iti place. Si iti zic sigur ca nu o sa ajungi in Iad pentru ca asculti Led Zeppelin. Este o tampenie totala, daca ar fi fost sa ajungi in Iad pentru ca asculti rock nu ar mai fi existat oameni care faca si sa cante acest gen de muzica.

Si sincer eu nu stiu de ce m scris mereu Iad cu majuscula pentru ca sincer eu nu cred in Iadstraight face

| Mellie00 a răspuns:

Ce e asta. dupa primele 3 randuri m-am oprit din citit. N-ajungi ba nene nicaieri..copiii astia creduli.

| Ventilator12345 a răspuns:

Bai, ce-s ma tampeniile astea? Asculta ma ce vrei tu, crede-ma ca daca asculti rock nu se va intampla nimic. Astea sunt doar niste idei facuta de oameni.

| Flavyus07 a răspuns:

Ba e pacat ca asculti? Rock-ul nu este Black Metal sau Death Metal de exemplu nau mesaje asa rele asculta si tu Linkin Park si Tree Days Grace si Metallica si Guns n Roses si Queen si te-ai prins tu... tongue

| DieHarD a răspuns:

Flavyus sunt de acord cu tin in privinta Linkin parca sau Three days grace, dar nu stiu sigur daca ai vazut dar intr-un videoclip la un concert metallica era o cruce mare cu Domnul Iisus Hristos pe care il bateau cu oua si rosii...straight face

| ViPerXDs a răspuns:

Sti cine zice asta? nenorociti de preoti care le injecteaza crestinilor o parere total diferita de cea adevarata happy,sti de ce? pentru ca daca mai multa lume ar asculta rock,bani lor ar scadea expotential,nu nu ajungi in iad,daca faci acel semn nu inseamna ca esti binecuvantat de satana, eu sunt rocker si pur si simplu vad lumea altfel decat ceilalti, adica nu imi pasa ce se crede despre mine si daca cineva nu ma place, eu iubesc acest gen, si un rocker cand e pe scena isi da drumul sentimentelor si le transforma intro energie total pozitiva...