| Steregoi a întrebat:

Un om a intrebat: "Cum il percepeti voi pe Dumnezeu? adica ce este Dumnezeu pentru voi?"

Apoi acelasi om raspunde: "de exemplu eu percep soarele ca fiind insati viata"

La Deuteronom 4:16-19 este scris:"Să nu greşiţi dar şi să nu vă faceţi chipuri cioplite, sau închipuiri ale vreunui idol, care să înfăţişeze bărbat sau femeie,
17. Sau închipuirea vreunui dobitoc de pe pământ, sau închipuirea vreunei păsări ce zboară sub cer,
18. Sau închipuirea vreunei jivine, ce se târăşte pe pământ, sau închipuirea vreunui peşte din apă, de sub pământ;
19. Sau, privind la cer şi văzând soarele, luna, stelele şi toată oştirea cerului, să nu te laşi amăgit ca să te închini lor, nici să le slujeşti, pentru că Domnul Dumnezeul tău le-a lăsat pentru toate popoarele de sub cer."

Ce spuneti?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns:

Fata de Ray, de la tine am asteptari mai mari, nu trebuie sa ii dai replici deoarece categoria acesta nu trebuie sa fie o conversatie intre doi useri.

| Steregoi explică (pentru Nilsson):

Ca acel om zic multi. Nu degeaba am dat exemplul lui.

| Steregoi explică (pentru Nilsson):

Am corectat "om" in loc de "numele personal" al respectivei persoane. happy