| CIVIC1 a întrebat:

Unde a fost Isus Cristos in cele 3 zile, de la moartea pe cruce pana la inviere?

Aceasta intrebare este pusa peTPU la categoria Religie si este pentru crestini.
Rog ateii/agnosticii sa comenteze la categoria dedicata lor.
Va rog raspunsuri documentate, responsabile, fara ironie, ipocrizie sau alte forme de violenta.

Răspuns Câştigător
| Cipi1212 a răspuns:

Una dintre locațiile unde a fost Iisus a fost Iadul pentru a scoate de acolo oamenii care nu meritau să fie pedepsiți și a invins moartea.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lămureste-ne tu.

| gabicoo a răspuns:

Nu există categorie pentru atei. Deci au tot dreptul să răspundă aici.
TPU este o platformă pe care toată lumea poate să-și expună părerea. Impunerea unor limitări ar încălca libertatea de exprimare. In concluzie: ori nu mai postezi pe TPU, ori respecți dreptul la libertatea opiniei și accepți orice răspuns

| CIVIC1 explică (pentru gabicoo):

Nu este impusa nici e limitare. E ceva concret.
Asa cum exista categoria Religie printre alte zeci de categorii sa ceara si dumnealor administratorilor TPU sa le înființeze lor categoria Atei.

| CalinaXandra a răspuns:

De ce nu întrebi un preot?

| CIVIC1 explică (pentru CalinaXandra):

Va deranjează dacă intreb si aici?