| dany1988122 a întrebat:

Unde gasesc si eu profetia cum ca Jesus va invia din morti?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ai incercat in biblie?

| dany1988122 explică (pentru Aasdfghj):

E groasa si fara poze. rolling on the floor

| RAY a răspuns:

Nici unde,pentru ca mesia evreilor nu moare ca un las și face pe placul romanilor,cum ar fi Hitler dacă spunea ca evrei sunt superiori și trebuie sa le dai cât vor ei ca sus acolo e raiul nazist, îl mâncau oameni, viata lui Iisus este atât de absurda și lasă, tâmpită, omul asta a știut totul și o întreabă pe masa ce vrei încă nu mi-a venit timpul, pai el nu știa, a jucat teatru, dacă tu știi omule totul dinainte cum naibii sa nu știi de smochine, de ce s-a purtat ca un las când el deja știa, iuda era predestinat sa îl vândă, ba Iisus ii spune du-te și fă-ți treaba ca asa e scris, dacă eu îți spun du-te și cheamă pe unu sa ma ucidă, tu ești de vina?

| marinaru777 a răspuns:

Iisus a Înviat deja! Nu știu ce mai cauți să te întorci în urmă cu 2000 ani.

| dany1988122 explică (pentru marinaru777):

Vezi ca nu numai Jesus a inviat. Nici nu a fost primul.

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Faptele apostolilor 1:11

| dany1988122 explică (pentru andreisergiu123456789):

Nu, nu. In Vechiul Testament. Stii ce ma amuza? Cand folosesc psalmii ca profetii rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

El vb de vt