| SaveTheNature a întrebat:

Va puteti imagina, cum ar fi ca absolut toata lumea sa fie buna? Sa nu va puneti intrebari legate de credibilitatea celorlalti. Sa nu fiti tradat, mintit, inselat, furat, ignorat, urat, barfit de catre :necunoscuti, prieteni, persoana iubita, sau chiar propria familie?

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Îţi propun spre vizionare "The Invention of Lying" (2009).
http://www.imdb.com/title/tt1058017/

| danay72 a răspuns:

Va fi minunat, exact cum a fost cand Dumnezeu i-a creat pe primii oameni.

| RAY a răspuns:

Nu trebuie sa-mi imaginez doar traiesc intro tara de crestini buni si iubitori care daca le dai o palma isi dau un cozonac

| M25M a răspuns:

Da pot sa imi imaginez insa este doar un ideal nerealizabil...

| ErrorFound a răspuns:

Ar fi o lume prea simpla.

| grab a răspuns:

Da, ar insemna autodistrugere prin perfectiune.

| Nicoleta a răspuns:

Lumea nu va fi niciodata asa perfecta.
E destul de greu de imaginat asta pentru ca suntem prea prinsi in lumea de azi in care raul domina de cele mai multe ori.
Poate doar in Rai va fi asa perfectiune, aici niciodata laughing

| dracu14 a răspuns:

Nu vreau sa-mi imaginez, daca lumea ar fi buna unde ar mai exista distractia de ai vedea cum se sapa intre ei pentru niste hartii de plastic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum sa nu pot/am o imaginatie bogata.da, atat.numai ea e bogata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva utopic si imposibil de realizat, si da poate putin plictisitor.

| BlackSulphur a răspuns:

Boooooooooring!

| moilolyta09 a răspuns:

Foarte plictisitor!

| SaveTheNature explică (pentru moilolyta09):

Esti o proasta ( asta ca sa tin pasul, sa nu te plictisesti laughing )

| moilolyta09 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ăăăă...de ce sunt proastă?! Pentru că am o părere diferită de a ta?! Ok... eşti foarte inteligent!

| SaveTheNature explică (pentru moilolyta09):

Era o paranteza la faptul ca lumea e plictisitoare numai cu oameni buni, si eu am incercat sa fac pe raul laughing

| Gekkō a răspuns:

Nu cred ca s-ar putea intampla asta. Dar te intreb pe tine, cum ar fi daca ar disparea OMUL dintr-o data?
Interesant nu? Sa mai ramana doi oameni (sterilizati) laughing

| Ioana300 a răspuns:

Daca nu s-ar intampla ceva rau nu ne-am mai bucura cand se intampla ceva bun, nu ne-am mai bucura asa de tare cand gasim o persoana cu care ne intelegem...

| sticla09 a răspuns:

Adica sa-mi imaginez exact opusul lumii dintotdeauna?
cred ca ar fi plictisitor, unde mai e surpriza cand stii ca totul merge asa cum te astepti.

| baieru a răspuns:

Da! Evident!
In societatile dezvoltate numite democratii functionale, aproape toata lumea este omeneoasa si buna, pentru ca bunastarea si traiul civilizat in belsug te face sa fi tolerant,(de ex vezi sicietatea olandeza sau din alte tari mici si bogate) asta spre deosebire de societatile inferioare, (adica in cele foarte religioase) de ex. cea romana, in care din cauza saraciei oamenii sunt mai rai ca si cainii si mai intoleranti decat hienele, asta desi Ro este cea mai religioasa tara din UE!

| Hombre a răspuns (pentru baieru):

" oamenii sunt mai rai ca si cainii!"
Pardon, caini sunt cele mai atasate animale de om.